fbpx

Wella Trend Vision 2013

Kategori

 

 

Trend Vision 2013’de yarışmacıların kalp ritimleri çok yüksekti ve yine her biri iç dünyasını yansıtan trendi yaratıcılıkları ile şekillendirerek, saçlara imzalarını attılar.

 

Jüri üyeliğini Artistik Kuaförler Derneği Başkanı Hakan Köse, Hüseyin Özcan ve Estetica Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel’in yaptığı yarışmada Genç Yetenek Kategorisi'nde Ufuk Çatıkkaş, Renk Kategorisi'nde ise Rahmi Can Pehlivan birinciliği elde ettilier.

 

 

Kendini gerçekleştirmek ve vizyonunu geliştirmek isteyen, yeniliklere açık olan, ulaşmak istediği yol doğrultusunda kararlı adımlar atan genç ve yetenekli kuaförlerden Trend Vision hakkında görüşlerini aldık.

 

AYŞENUR BULUT

AYŞENUR KUAFÖR, SAMSUN, GENÇ YETENEK KATEGORİSİ, FUSION TRENDİ

 

Trend Vision’a katılmayı çok istiyordum, fırsatını bulunca karar verdim. Buraya gelmeyi bir ödül olarak görüyorum. Hem müşterilerime, hem kendime geniş kapsamda daha faydalı olmak adına buradayım.Yarışmaya katılabileceğimi öğrendiğim zaman kalbim çarpmaya başladı. Fusion trendini modelimin yüz şekli ve ten rengine göre seçtim. Çünkü her trend ve renk, her modele uymuyor.

 

DOĞUŞ HASAN KAYA

AYNADAKİ GÜZELLİK, KIRKLARELİ, GENÇ YETENEK KATEGORİSİ, DECIBEL TRENDİ

 

Yarışmayı çok etkileyici buluyorum. Hem kendimizi göstermek hem de güzel bir başarı sergilemek adına önemli bir yarışma olduğunu düşünüyorum. Daha önce de Trend Vision’ı yakından takip ediyorduk.

 

Decibel trendi ile yarışmaya katılıyorum. Çok renkli ve sakin bir trend olduğu için kendime yakın hissettim. Bu trend benim kendi tarzımı yansıtıyor.

 

FIRAT KERKEZ

İKON SAÇ TASARIM, İSTANBUL, RENK KATEGORİSİ, FUSION TRENDİ

 

Ben yarışma için Fusion trendini seçtim. Çünkü doğu batı sentezini saça yansıtmak istedim. Bu konu benim hep ilgimi çekmiştir. Benim yarışmaya beşinci katılışım.

 

Trend Vision’a katılmak için beni ekip arkadaşım yönlendirdi. Bu yarışma bana her seferinde bir şeyler kattı. Bu benim işime, salonuma, kestiğim saçlara, yaptığım renklendirmelere yansıyor. 20 yaşın üzerinde 30 yaşın altında olan herkese tavsiye ederim. Çünkü kesinlikle insanın ufkunu genişletiyor.

 

HANİFİ FIRINCIOĞLU

HAIR PARK FATOŞ, MALATYA, RENK KATEGORİSİ, ECHO TRENDİ

Benim mesleki hedefim sadece bir salon açıp, orada durmak değil. Trend Vision’da Echo’yu seçtim, çünkü bu trend benim kişiliğimi yansıtıyor. Ondaki depresiflik, çöküntü bana çok yakın geldi. Bu yüzden trendi çok iyi yansıttığıma inanıyorum.

 

MUSTAFA ALİ NİŞANCI

STUDIO KUAFÖR ASTORIA, İSTANBUL, GENÇ YETENEK KATEGORİSİ, FUSION TRENDİ

 

Bir aydan beri yarışmaya hazırlanıyoruz. Fusion trendini uyarlayacağız. Bu yarışmada yeniliklere açık kuaförler ile tanışmak benim için önemliydi. Görsel olarak da kendime çok şey katacağımı düşünüyorum.

 

RAHMİ CAN PEHLİVAN

RAHMİ HAIR DESIGN, ADANA, RENK KATEGORİSİ, FUSION TRENDİ

 

 

Benim Trend Vision’a üçüncü katılışım. Mesleki açıdan ufku açan bir yarışma olduğunu düşünüyorum. Bana yenilik katacağına inanıyorum.

 

Kategoriyi gördüğüm anda yarışmaya katılmaya karar verdim. Çünkü renk tonlarını çok sevdim ve bana uyacağını düşündüm. Şu an çok heyecanlıyım, beklentim çok büyük. Umarım birinci oluruz.

 

UFUK ÇATIKKAŞ

SAÇ KARAN SAÇ TASARIM, İSTANBUL, GENÇ YETENEK KATEGORİSİ, ECHO TRENDİ

 

 

Ben Trend Vision’a ilk olarak 2006 yılında katıldım. Bu benim beşinci katılışım olacak. Geçen sene Türkiye birinciliği almıştım. Bizim hedefimiz ikinci kez birinci olmak ve dereceye girebilmek. Bunun için gereken hazırlığı yaptık. Geçen sene Madrid’de Trend Vision 2012’yi seyretme fırsatı bulduk.

Ben 2012 yılında temsilen Madrid’e gittiğimde Echo tanıtıldığında bu trendi uyarlayamaya karar vermiştim. Çünkü kendime çok yakın hissettim. Bunu çok daha rahat bir şekilde sunabileceğime inandım. Şu an yarışmaya beşinci kez katılmama rağmen yine de çok heyecanlıyım. Heyecan olmazsa bu iş olmuyor. Beklentimiz tabii ki herkesin olduğu gibi birincilik.

 

DÜNYA FİNALİ

Ülke finalistlerinden ön eleme ile seçilecek olanlar ülkelerini Mayıs 2014’te Frankfurt’ta düzenlenen Hair World bünyesindeki Wella Trend Vision Yarışması’nda temsil etmeye hak kazanacaklar. Frankfurt’a Wella Trend Vision Dünya Finali’ni izlemeye hazırlanın!

 

WELLA'DAN KUTLAMA:

Selen Çeler, Pazarlama Müdürü:

2013 yılı Wella Professionals için rengin yılıydı. Her rengin kendine özel bir ritmi ve sesi; arkasında bir anlam ve özelliği var felsefesinden yola çıkarak 2013 trendlerini Fusion , Decibel , Echo, Allegra olarak 4 farklı tarzda yorumladı ve bunu tüm salonlar ile paylaştı.

 

2013 yarışmacıları ise bu trendleri Young Talent ve Color kategorilerinde yorumlayarak meslektaşlarıyla paylaşma fırsatı yakaladılar. Tüm katılımcıları emekleri , özverileri ve herşeyden önemlisi yarışmacı ruhlarını yansıtacak cesarete sahip oldukları için teşekkür ediyoruz.

 

Young Talent Kategori birincimiz Ufuk Çatıkkaş ve Color Kategori birincimiz Rahmi Can Pehlivan'ı gönülden tebrik ediyoruz.

 

Haber hakkında detaylı bilgiyi Estetica Dergisi  Aralık – Ocak sayısında bulabilirsiniz. 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz