Wella Professionals Gelişmeleri

7 Mayıs tarihi itibarıyle satışı durdurulduğu açıklanan Wella Professionals ürünlerine ilişkin gelişmeler.

Yaşanan gelişmeler hakkında bilgi talep ettiğimiz Engin Grup bünyesindeki Yöntem Profesyonel’den bize ulaşan yazıyı olduğu gibi aktarıyoruz:

‘Yöntem Profesyonel Kozmetik Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Şti. olarak Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız “Wella Company” profesyonel kanal ürünlerinin satış, dağıtım ve pazarlaması ile ilgili faaliyetlerimiz tedarikçi firmanın tek taraflı kararıyla sonlandırılmıştır. Bundan sonraki süreçte Wella Company ürünlerinin Türkiye’de tedariği ile ilgili hususlarda şirketimizin hiçbir dahli söz konusu değildir.

Yöntem Profesyonel olarak çalışanlarımıza, müşterilerimize ve iş birliği yaptığımız tüm firmalara karşı bugüne kadar sorumluluk içerisinde hareket ettiğimizi, bundan sonra da bu şiarımızdan ödün vermeyeceğimizi saygıyla duyururuz.

Saygılarımızla,

YÖNTEM PROFESYONEL

Diğer taraftan Wella Company’den konuya ilişkin açıklamanın kısa süre içerisinde yapılacağına dair bilgiye ulaştık.

Wella Professionals daha güçlü bir dönüş mü yapacak?

Yaşanan olumsuzlukların ardından dünyada ve ülkemizde köklü bir geçmişe sahip olan ve geniş bir kitle tarafından tercih edilen Wella Professionals ürünlerinin kuaför salonlarına erişiminin hızla sağlanacağı ve geçmişe göre daha etkin ve kurumsal bir şekilde faaliyetlerini sürdüreceği konuşulanlar arasında yer alıyor.

Geniş bir ürün portföyüne sahip olan Wella Professionals ülkemizde de kuaförler tarafından beğenilerek tercih ediliyor.

Neler Olmuştu?

Wella ile ilgili ilk değişim market ürünlerinde

Kısa bir süre önce, önce market ürünlerinin Türkiye’de Yöntem Profesyonel’den alınarak farklı bir firmaya verildiği, şimdi de profesyonel ürünlerin Yöntem Profesyonel Kozmetik tarafından satışının durdurulduğu bilgisi konuşulmaya başlandı ve kuaförlerin Wella Professional ürünlerine erişiminin bulunmadığı bilgisi geldi.

Ticari anlaşmazlık mı çalışan hakları mı?

Ticari konularda Wella Company’nin Yöntem Profesyonel Kozmetik ile anlaşmazlık yaşadığı sektörde konuşulanlar arasındaydı. Her ne kadar ticari anlaşmazlık yaşansa da ürünlerin taraflar tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadan durdurulması berberinde soru işaretleri barındırıyor.

Üstelik Wella Company’nin müşterilerinin ihtiyaçlarını tedarik etmek üzere alternatif bir distribütörü işaret etmeden satışın durdurulmasını talep etmiş olması daha da ilginç.

Sektörde konuşulan bir diğer konu ise çalışan haklarıyla ilgili

Böyle bir durdurma kararının ardında sadece ticari anlaşmazlığın değil bunu tetikleyen unsur olarak bir kadın çalışanın kişilik haklarına ilişkin bir durum da gelen bilgiler arasında.

İlgili çalışanın hukuki süreç başlattığı ve bu konuda yaşadığı sorunu Wella Company’e aktarmasının ardından kararın alındığı da konuşulanlar arasında.

İlgili haber için tıklayın.

Önerilenler

Benzer İçerikler