Saçını 500 Bin TL’ye Sigortalayacak!

Vücudu ya da bacaklar, kalça, göğüs gibi vücudun belirli bir parçasını yüksek meblağlar karşılığında sigortalatma trendi, Hollywood ve Amerikan müzik dünyasında çok yaygın olmasına rağmen, bu eğilimin örneklerini Türkiye’deki ünlüler arasında sık görmüyoruz.

Müzik listelerinde başarı yakalayan pop müzik şarkıcısı Lara, saçlarını sigortalatma kararı aldı. Şarkıcı, uzun ve tamamen doğal olduğunu söylediği saçlarını sigortalamak için şirkete tam 500 bin TL ödeyecek.

Dünyanın en tanınmış yıldızlarının ödedikleri rakamlar ise bunun çok daha üzerinde. Örneğin; Amerikan futbolcusu Troy Polamalu, buklelerini 1 milyon dolara sigortaladıktan sonra “Dünyanın Saçları En Değerli Başı’ olarak Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. 2010’da Head & Shoulders’ın sözcüsü olan Polamalu, 2000 yılından beri saçlarını kestirmedi.

Troy Polamalu, Instagram @tpolamalu

Vücut parçalarını astronomik rakamlara sigortalayan dünyaca ünlü isimler:

Miley Cyrus’un Dili

vücutlarını sigortalatan ünlüler
Miley Cyrus, Instagram @mileycyrus

Ünlü şarkıcı, imajıyla özdeşleşip ironik bir hale gelen dilini 1 milyon dolara sigortaladı. Cyrus, “Kameralar ve objektifler karşısında yüzümle ne yapacağımı bilmediğim için dilimi dışarı çıkarıyordum ve bu asi bir punk rock sembolüne dönüştü,” diyor.

Madonna’nın Göğüsleri

Madonna, Instagram @madonna

Popun kraliçesi, göğüslerinin ona ün kazandıran imajın önemli bir parçası olduğunu, başlarına bir şey geldiği takdirde kariyerinin zarar göreceği düşüncesiyle, göğüslerini tam 2 milyon dolar karşılığında sigortaladı.

Kim Kardashian’ın Poposu

vücutlarını sigortalatan ünlüler
Kim Kardashian, Instagram @kimkardashian

Sahip olduğu ünde çok önemli bir rol oynayan poposunu güvence altına almak için Kim Kardashian dudak uçuklatmaya yetecek bir rakım ödedi. Ünlü isim poposunu tam 21 milyon dolara sigortaladı.

Kylie Minogue’un Poposu

Kylie Minogue, Instagram @kylieminogue

Kısa boyuna rağmen, Avustralyalı ünlü şarkıcının seksapelinde önemli bir rol oynayan kalçaları tam 5 milyon dolar değerinde. Kylie, sigortalamasının nedenini ise, “Geleceğin ne getireceği belli olmaz. Armuta dönüşebilir,” diye yanıtladı.

Daniel Graig’in Tüm Vücudu

vücutlarını sigortalatan ünlüler
Daniel Graig, Quantum of Solace

Ünlü oyuncu, James Bond filmi Quantum of Solace’i çekerken potansiyel olarak tehlikeli olan pek çok sahneyi dublör kullanmadan gerçekleştirdi. Bu nedenle tüm bedenini 9,5 milyon dolara sigortaladı. Aktörün, son Bond filminin çekimleri sırasında yaralanıp ayak bileğinden ameliyat olması, bu sigorta poliçesinin o kadar da kötü bir fikir olmadığını doğruluyor.

Julia Roberts’ın Gülüşü

vücutlarını sigortalatan ünlüler
Julia Roberts, Instagram @juliaroberts

Dünyanın en çok kazanan kadın oyuncusu Julia Roberts, ikonlaşan unutulmaz gülümsemesini 30 milyon dolara güvence altına aldı.

Keith Richards’ın Elleri

The Rolling Stones’un gitaristi Keith Richards kıymetli ellerini 2 milyon dolara sigortaladı.

Bruce Springsteen’in Sesi: 2 milyon dolar

Taylor Swift’in Bacakları: 40 milyon dolar

Önerilenler

Benzer İçerikler