fbpx

Uluslararası Kuaförlük Yayıncıları Birliği yönetiminde Türkiye’de var!

Kategori

Uluslararası Kuaförlük Yayıncıları Birliği Yönetiminde artık Türkiye’de var.

1964 yılında İsviçre’nin Bale şehrinde düzenlenen Dünya Kuaförler Yarışması sırasında birkaç kuaförlük sektör yayıncısı tarafından kuruluşu gerçekleşen AIPP (International Professional Press Association) bugün tüm dünyadan 30 ülkedeki 60 yayın kuruluşunun üyeliği ile sektörün en saygın örgütlerinden biri olarak faaliyet göstermeye devam ediyor.

Uluslararası Kuaförlük Yayıncıları Birliği'nde Türkiye'de var!
AIPP

AIPP yönetiminde Türkiye ilk defa  yer alırken buna ilişkin Estetica Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel şunları paylaştı:

‘Kuaförlük sektöründe 30 ülkede 60 yayın kuruluşunun uluslararası bir birlik bünyesinde bileşmesi dahi bizim sektörümüz açısından çok önemli. Üstelik bunun 1964 yılından bu yana yani 53 yıldır devam etmesi kuruluşun istikrarı ve sektörün verdiği değer açısından önemli.

Estetica Dergisi olarak 2004 yılından bu yana üyesi olduğumuz AIPP bünyesinde verilen bu görev aslında ülkemizi çok yakından ilgilendiriyor ki her ne kadar Asya ülkelerinden sorumlu olsam da Türk kuaförlüğünün daha fazla duyurulması ve yer alması noktasında üzerime düşen sorumluluğun farkındayım.

Bünyesindeki üye yayıncı kuruluşların diğer kurumlarla işbirliği yapması ve kuaförlük sektöründe temsil edilmek; kuaförlük organizasyonlarını, yarışmaları desteklemek amacıyla ilişkiler kurmak; Grand Trophy adıyla düzenlenen yarışmayla profesyonel yayın ağının kuaförlere sağladığı katkının altını çizmek olarak amaçlarını kısaca sıralayabileceğim AIPP aracılığıyla öncelikle Türk kuaförlerinin yaratıcılığını tüm dünyaya sergileme imkanı doğacağı için mutluyum.

Türk kuaförlerinin yaracılıklarını sergiledikleri koleksiyon çalışmalarının dünyada daha fazla yer alması için daha fazla koleksiyonun üretilmesi gerekiyor ki ülkemizde de bu anlamda olumlu adımlar atılıyor. Kuaförlük markaları bunun değerinin farkında ve saç tasarımlarının fotoğraflanması da artık eskisi gibi zor değil. Bu amaçla AIPP olarak düzenlediğimiz farklı kategorilerdeki fotoğrafik koleksiyonların yer aldığı yarışmaya katılımın da artacağına inanıyorum.’

AIPP Yarışması Hakkında:

5 farklı kategoride katılabileceğiniz yarışmaya son başvuru tarihi 30 Haziran 2017. En İyi Ticari Saçlar Koleksiyonu, En İyi Avant-garde Saçlar Koleksiyonu, En İyi Saç Fotoğrafı, En İyi Erkek ve En İyi Video olmak üzere katılabileceğiniz yarışmaya geçen yıl 32 ülkeden 679 başvuru yapılmıştı.

Her kategorinin finalistleri arasından AIPP üyesi yayınların editörlerinin oylamasıyla kategoride dereceye girenler belirlendikten sonra kategori birincilerinden Büyük Ödül için yeni bir koleksiyon çalışması bekleniyor ve 5 kategori birincisi arasından da Büyük Ödül’ün sahibi belirleniyor.

Geçtiğimiz yıl sonuçları da şöyle olmuştu:

En İyi Ticari Saçlar Koleksiyonu: Raffel Pages (İspanya)

En İyi Avant-garde Saçlar Koleksiyonu: Angelo Seminara ( İngiltere)

En İyi Saç Fotoğrafı: Anne Veck (İngiltere)

En İyi Erkek: Uro Mikic (Avusturalya)

En İyi Video: Hair&More (İspanya)

Büyük Ödül: Angelo Seminara (İngiltere)

Katılmak için:

Tek yapmanız gereken profesyonel koleksiyon çekimlerinizden yüksek çözünürlükteki 3 farklı fotoğrafı 25 Haziran tarihine kadar Estetica Dergisi’ne ulaştırmak.

Detayları Estetica Dergisi 2017 Renk Sayısı’nda bulabilirsiniz.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz