Tüm ihtişamıyla Hairist 2017’den özel kareler

Kategori

Tüm ihtişamıyla…

Türkiye’nin en uzun soluklu ve istikrarlı kuaförlük etkinliği Hairist, 10 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Maslak Yerleşkesi’nde gerçekleşti.

Yedincisi gerçekleşen etkinlikte Arnavutköy Meslek Lisesi, Fatih Selçuk Meslek Lisesi, Halkalı IMKB Meslek Lisesi, Kartal İMKB Meslek Lisesi, Küçükköy Meslek Lisesi, Levent Meslek Lisesi, Pendik Velibaba Meslek Lisesi, Pendik Rauf Denktaş Meslek Lisesi, Sultanbeyli Meslek Lisesi, Üsküdar İMKB Meslek Lisesi, 75.Yıl Beylikdüzü Meslek Lisesi, Gelişim Üniversitesi, Bursa Hüma Hatun ve Bursa Faik Çelik Meslek Lisesi Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Programı öğrencileri ve sektörün kuaförlük markaları etkinlikte bir araya geldi.

Şişli Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde…

Şişli Meslek Yüksekokulu Saç Bakım ve Güzellik Hizmeti programı Öğretim Görevlisi Yeliz İştar, ev sahipliği yaptığı etkinliğin açılış konuşmasında “Bu muhteşem organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çok heyecanlı ve gururluyuz. Bugün sektör ve eğitimin buluşması öğrencilerinizin geleceğe yönelik emin adımlarla yol almasını sağlayacak çok önemli bir etkinlik.  Bu etkinlikte öncelikle Estetica Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel’e bugün bizlere beraber olan ve gençlerimizle buluşan Artistik Kuaförler Derneği Yönetim Kurulu’nun çok değerli üyelerine, bizi destekleyen kuaförlük sektörünün tüm markalarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek sözü Erkan Güzel’e verdi.

Taşıdığı anlama bakar mısınız?

Estetica Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel “Dünyayı güzelleştirenler, kuaförlüğe sadece ürünlerini değil gönüllerini de vermiş olan markaların değerli temsilcileri, eğitim yuvalarının  değerli öğretmenleri ve sevgili öğrenciler!

Yedincisini düzenlediğimiz Hairist’ in ilk yılından bu yana taşıdığı bir sloganı var: En iyi saçlar için ilham veren atmosfer! Bizler de bu atmosfer için 7 yıldır bir araya geliyoruz!

Türkiye’nin dört bir yanından gelen mesleğine aşık, tutkulu, heyecanı azalmayan, bu ve benzeri mesleki eğitimlerle beslenen, hem  ilham alan hem de ilham veren bir kalabalık var burada! Bize ev sahipliği yapan, gönülleriyle bizi ağırlayan, gönüllü öğrencileriyle etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan Şişli Meslek Yüksekokulu Kuaförlük Programı öğrencileriyle bu etkinlik her zamankinden daha güzel gerçekleşiyor. Fuayede sektörümüzün en değerli markaları var: Sektörümüzün itici güçleri, enerji kaynakları. Yine fuaye alanında kuaförlük markalarına ait kariyer masaları var. Öğrenciler bu masaları ziyaret edip staj ve çalışma koşullarını öğrenecek, kuaförlük markaları da mesleğini en fazla seven , en başarılı öğrenciler arasından kendilerine çalışma arkadaşları, yöneticiler ve geleceğin ortaklarını seçecekler. Onlar da tanışacaklar… Karşılıklı iş ve çalışma imkanları doğacak. Buna da hep birlikte sektörümüzde bir ilk olarak imza atmış olacağız.

Bu yıl bu etkinlikte alkışlamaya doyamayacağımız toplam 42 saç modelini hazırlayan, bunun için zamanlarını, enerjilerini, heyecanlarını ortaya koyan ve artık birer Koruncuk meleği olan toplam 42 kuaför ve kuaförlük markası var. Burada bir ilki gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de ilk defa bu kadar geniş katılımlı bir saç defilesine imza atılıyor. Bu saç defilesi sadece bir defile değil: Gönüllere dokunan bir buluşma.  Taşıdığı anlama bakar mısınız? Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına…’ sözleriyle etkinliğin açılışını yaptı…

İşte bu etkinlikte çalışmalarını sahnede paylaşan kuaförlerin tasarımlarından fotoğraflar…

Önerilenler

Benzer İçerikler