fbpx

Test: Kıvırcık saçı ne kadar iyi tanıyorsunuz?

Photo cookie_studio

Kıvırcık ve dalgalı saç, bir kuaförün uzmanlığını ve becerisini ortaya koyan saç türüdür. Dokulu saçlar hakkındaki bilginizi test etmeye ne dersiniz? Kıvırcık saçların ihtiyaçlarına ne kadar hakimsiniz? İşte sizin için ufak bir test:

*Doğru yanıtlara testin sonunda (altta) ulaşabilirsiniz.

1- Düz saç ve kıvırcık saçın uzama yapıları aynıdır.

A. Doğru

B. Yanlış

2- Kıvırcık saç düz saçan daha fazla uzar.

A. Doğru

B. Yanlış

3-  Kıvırcık saçı ıslakken kesmek daha iyidir.

A. Doğru

B. Yanlış

C. Hiçbiri

4- Kıvırcık saç ne kadar kurutulursa kabarma olasılığı da o kadar artar. 

A. Doğru

B. Yanlış

5- Dokulu saçlara sahip olan müşteriler, düz saçlılara oranla ürünlere daha çok para harcarlar.

A. Doğru

B. Yanlış

6-  Kıvırcık saçın her şeyden çok neme ihtiyacı vardır.

A. Doğru

B. Yanlış

7- Dokulu saçlara sahip beş müşteriden sadece ikisi saçlarından memnundur.

A. Doğru

B. Yanlış

8- Düz saçlarda işe yarayan ürünler kıvırcık saçlar için de uygundur.

A. Doğru

B. Yanlış

9- Dokulu saçlara sahip müşterilerin çoğu düşledikleri buklelere sahip olacakları bir ürün arar ve o ürünü bulduklarında, o tek ürüne sadıktır.

A. Doğru

B. Yanlış

10- Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip müşterilerin çoğu kendi saç ihtiyaçlarına yanıt veren kuaförlerine ömür boyu sadık kalır. 

A. Doğru

B. Yanlış

Doğru Yanıtlar

1-B

Düz saçlar saç derisine dikey olarak uzar- dalgalar ve bukleler diyagonal ya da verev  sıkı bukleler ise saç derisine paralel olarak uzar. Kısacası, düz saç dikey olarak uzarken, bukleler yatay olarak uzar.

2-B

Kıvırcık saçlar düz saçlarla aynı sürede uzar.

3-C

Bazı profesyoneller kıvırcık saç kuruduktan sonra önemli oranda kısaldığı için saçı kuruyken kesmenin daha doğru olduğunu savunurken, bazıları da ıslakken kesmenin daha etkili olduğu görüşünde. Sonuç? Kendi tekniğinizi bulup bunda ustalaşmanız en doğrusu.

4-A

Saç nem kaybettikçe kabarır. Hava nemliyken kuru saç nemi havadan alır, bu da saçın şişerek kabarık görünmesine yol açar.

5-A

Doku Trendleri tüketici anketine göre , kıvırcık ve dokulu saça sahip olan müşteriler, düz saçlı müşterilere oranla ürünlere yüzde 46  daha fazla para harcıyor. Ayda ortalama 1 ürün alan düz saçlılara kıyasla ayda ortalama üç ürün satın alıyorlar. 

6-A

Nemli bukleler, sağlıklıdır ve kolay yönetebilir, o yüzden şampuandan maskeye ve şekillendiricilere, seçilen her ürünün nemlendirici olmasına dikkat edilmelidir.

7-A

8-B

Dokulu saçlar kendine özgü özelliklere ve özel ihtiyaçlara sahiptir ve ürünler bu ihtiyaçlara cevap verecek şekilde formüle edilmelidir. 

9-B

Anketler, kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olan müşterilerin tek bir ürünle yetinmediğini, düşledikleri buklelere kavuşabilmek için birden fazla ürünü bir arada kullandıklarını gösteriyor.

10-A

Kıvırcık saçların doğru kesilip şekillendirilmesi, bu saçlara sahip olanlar için çok önemlidir. Anketler, kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veren kuaförü bulduklarında ondan vazgeçemediklerini ortaya koyuyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz