fbpx

Tarak Kullanımında Ustalaşmak İçin 5 Basit Adım

Tarak, kuaförlerin en temel araçlarından biridir. Tarak kullanımında ustalaşmak yarattığınız saç stillerinin çok daha profesyonel ve kusursuz görünmesinde önemli bir rol oynar.

Sam Villa’nın Kurucu Ortağı, Kreatif Direktörü ve Redken’in Global Sanat Elçisi Sam Villa; “Saç keserken başımızı belaya sokan herhangi bir araç varsa o da taraktır, onu yeterince iyi kullanmamaktır,” diyor. Her tarak belirli bir amaç göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır ve doğru kullanıldığında, bir kuaförün becerilerini iyiden mükemmele taşımasına yardımcı olabilir.

İşte, Sam Villa’dan tarak kullanımında ustalaşmak için 5 basit adım:

Tarak kullanırken nerede durduğunuzu iyi ayarlayın

Sağ elini kullanan kuaförlerin neden başın sağ tarafını soldan daha uzun süre kesmeye eğilimli olduklarını fark ettiniz mi? Bunun nedeni, bir tarafı tercih etmeleridir. Villa; “Durduğunuz yer tarağın hareketini, bu da kesim çizgisini etkiler” diye açıklıyor.

Tarak Kullanımında Ustalaşmak İçin 5 Adım

Tarak çevirmeyi mükemmelleştirmek için çalışın

Tarak çevirme konusunda ustalaşın. Artan el becerisi size ekstra kontrol sağlar ve elden ele geçiş yaparken zaman kazandırır. Her iki elinizle eşit derecede verimli çalışacak kadar pratik yapın.

Aşağıdaki videoyu izleyerek tarak çevirme teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Tarakın hangi tarafını ne zaman kullanacağınızı bilin

Tarağın hangi tarafını ne zaman kullanacağınızı bilmek önemlidir, aksi halde kesimde uyumsuzluklar olur. İnce dişli taraklar, kesmek için bölümleri temizleyip saçta gerginlik sağlarken, geniş dişliler saçın daha az çabayla hareket etmesini sağlar, bu da kıvırcık saçları kesmek ve daha gevşek bir doku oluşturmak için idealdir. Geniş dişli taraklar, sabit bir gerginlik oluşturmak ve tek ve eşit boyda saç  elde etmek için mükemmeldir, bu nedenle tek boy bob saç kesimi için birebirdir.

Saç Rengine Zıt Renkte Bir Tarak Kullanın

Tarağı saçın açısını, yüksekliğini ve kesim hattını okumak için bir kılavuz olarak düşünün. Açık renk saçlar için siyah, koyu renk saçlar için beyaz bir tarak kullanın. Zıt renkler kesim hattını ve açısını net bir şekilde tanımlar.

Tarak Boyunu Dikkate Alın

Omurganın uzunluğunu dikkate alın. Kısa taraklar kısa saçlar için en iyisidir çünkü bunlar kulakların ve boyun çizgisinin etrafını inceltmek için saç derisine çok yakın durabilirler. Daha uzun taraklar, daha uzun saçlar için tasarlanmıştır. Bir tarağın omurgasını doğru bir şekilde hizalarsanız kesim kusursuz olacaktır. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz