Saç Kesim Teknikleri

Saç Kesim Teknikleri hakkında bilgi.

Makasla parmak arası saç kesim tekniği

Modern çalışma tekniğidir. Normal bir uzunluktan başlayarak daha uzun saçlarda parmak arası teknikle çalışmak modelin kesimine uygun olur. Genellikle katlı ve küt kesimlerde kullanılır. Sol elin ilk iki parmağının arasına saç, kavranarak alınır. Yukarı doğru 90 derecelik açı ile kaldırılır. Tarak bu arada sol başparmak arasına alınır. Sağ eldeki makasla ayarlanan ölçülerde saç kesilir.

Tarak Üstü Makas Kullanımı

Klasik çalışma diye bilinen tekniktir. Genellikle, tamamen kısa kesilecek saç modellerinde, değişik olarak uygulanan ense ve yan kısımlarda yapılacak kısaltma işlemlerinde, makasın tarağa paralel olarak kullanıldığı bir tekniktir. Kesim işleminde, tarakla saçlar yukarıdan aşağı doğru taranır. Tarakla aşağıdan yukarı doğru dişlere gelecek şekilde kaldırılarak, üzerinde kalan kıllar tarak üstü makasla kesilir. Tarak üstü makas kullanım tekniği, saç boyu ölçüsünün tarakla ayarlanması demektir.

Kafa derisindeki ben ve yağ bezi gibi oluşumlara, tarak kullanımı sırasında dikkat edilerek kulak hizasında, yumuşak hareketler yapılmalıdır.

Tarak Üstü Makine İle Kısaltma

Klasik saç kesimleri ve Amerikan saç kesim tekniklerinde, tarak üstü, yanları ve ense kısmının üst tarafına geçmeden dört numaradan aşağı düşerek sıfır numaraya kadar inmesidir. Üst kısımlar da makasla kısaltılır.

Kirli Ense Tıraşı

Modern saç kesimlerinde kullanılan saç kesim tekniğidir. Bu kesimde ense kısmı bitimi ile kulak arkalarında makine, makas, ustura izi olmaz. En son kullanılacak bir numara tıraş bıçağıdır. Ayrıca tıraş olduğunun belli olmamasını isteyenlerin tercihi olan bir saç kesim tekniğidir.

Beş Numaradan Sıfıra Kadar Kısaltma Yapılan Kesim Teknikleri-Makine Tıraşları

Kesim, elektrikli saç kesme makinesi ile yüksekten sıfıra kadar iner. Saçın her tarafı milimetrik kesildiği gibi, aşağı numaralara inerken de değişik modeller çıkartılabilir. Beş numaradan uzun olacak kısımlarda parmak arası kesim tekniği uygulamak gerekmektedir.

ventoso fön makinesi

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz