Taçlandıran zafer

0

Dönemsel, hormonal, hayatımızdaki psikolojik veya fizyolojik değişimlere bağlı olan saç dökülmesi hepimiz için ortak bir sorun

Saç dökülmesi ile başınız dertte mi? O halde saç dökülmesinin nasıl önlenebileceğine gelin beraber bakalım!

Saç dökülmesi
Saç dökülmesi

Hayatımızın bazı dönemlerinde saçlarımız daha fazla dökülür… Saç dökülmesi erkeklerde genellikle genetik oluyor.. Saç dökülmesinin nedenleri dönemsel, hormonal, psikolojik veya fizyolojik değişimlere bağlı olabiliyor. Londra’nın kuaförlük markalarından Trevor Sorbie, kurduğu “My New Hair” yardım kuruluşu, kemoterapi tedavisi gören hastalara yardım ediyor.

Penshaw, Sunderland’dan Julie McDonald’e 2017’de kanser teşhisi konuldu. Şu an iyileşme aşamasında olan Julie’nin saçı kemoterapi tedavisi görürken döküldü ve bu durum onda özgüven eksikliğine neden oldu. Julie, “İşlemden önce çok heyecanlıydım ve kemoterapi süreci başlamadan önce bir peruk seçmek istiyordum.” “Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) ile beraber çalışan My New Hair yardım kuruluşu oldukça kaliteli ve kişiye özel peruklar sağlıyor. Doğu Boldon’daki Tribeca Saç Salonu’ndan Darren Stuart ile iletişime geçtim. Darren, tedaviden önce beni görmek istedi ve bana destek oldu.

Tedavi süreci başlamadan önce hazırlanan peruk Julie için bir hayat kurtarıcı oldu ve üstelik özgüvenini artırdı

Saç dökülmesini önlemek için sağlıklı bir kafa derisi ve dengeli bir diyet şart.

Kemoterapinin üçüncü aşamasında saçlarımı kaybetmiştim. Çok stresliydim. My New Hair yardım kuruluşunun bana sağladığı peruk bana moral verdi.” diyerek hislerini dile getirdi. Northern Saç Kliniği Direktörleri Jessica Patrick ve Hayley Jennings sağlıklı bir diyette protein, vitamin, mineraller ve diğer besinlerin dengeli bir şekilde olması gerektiğini savunuyor.

C vitamini besinlerdeki demirin vücut tarafından emilmesini kolaylaştıran foliküler düzeyde sağlıklı saç gelişimine imkan veren önemli bir vitamin. Yapılan araştırmalar A vitamininin sebase bezlerinin salgıladığı keratin ve epiteli artırarak, saçın uzamasına ve saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olduğunu ve daha sağlıklı bir saça sahip olabilmeyi sağladığını gösteriyor. Doğal saçların uzamasını sağlamak, sağlıklı bir saç derisine sahip olmak, saç dökülmesi ve incelmesini önlemek için dengeli bir diyet uygulamak şart. Jessica, Hayley ve Northern Saç Kliniği çalışanları, müşterilerinin sorunlarının mevcut sebeplerini tespit etmek için bir saç ve saç derisi uzmanına danışmak gerektiğini vurguluyor. Saç derisi konusunda uzman marka Nioxin, ince saç tellerinin kalınlaşması için saç derisine önem verilmesi gerektiğini vurguluyor. Cildimize gösterdiğimiz önemi saç derimize de göstermeli ve gerekli bakımı yapmalıyız. Piyasada saç dökülmesini tedavi eden birçok ürün mevcut. Nioxin saç derisinden başlayarak saçın güçlenmesini, beslenmesini ve onarımını sağlayan farklı ürünler tasarladı. Nioxin saçın incelmesine ve dökülmesine sebep olan 3 önemli nedenin altını çiziyor: Sağlıklı saçlar için saç derisinin sağlıklı olması çok önemli. Sağlıklı, sağlam köklere sahip saçlar için kafa derisinin arındırılmış olması şart. Saçtaki keratin seviyesinin azaldığında zayıflayan saç yapısı kendi ağırlığını kontrol edemiyor.

Saç dökülmesi ile ilgili haber Estetica Dergisi Kış Sayısında!


Abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım…

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.