fbpx

Sudaki Metal Boyalı Saçlarda Rengi Nasıl Etkiliyor?

Metal, müşterinizin saç rengini etkiliyor mu? Hairdresser Journal sudaki metallerin boyalı saçlarımız üzerindeki rolünü öğrenmek için L’Oréal Professionnel Paris’in editör elçisi Adam Reed ile konuştu.

“Bir renk uzmanı olarak, suda bulunan bakırlar, tutarlı bir renk sonucu elde etmede yaşadığımız en büyük zorluklardan biridir. Her yıkamada bakır saç telinin içinde birikebilir, bu da her bir teli renk, balyaj ve açma sırasında kırılmaya karşı savunmasız hale getirebilir,” diyen Adam, bir musluktan çıkan en temiz, en saf suyun bile boru erozyonu nedeniyle hala metal içerdiğini belirterek ekliyor: “Saç ne kadar gözenekli olursa, o kadar fazla metal parçacığı emer.”

Fazla bakır saç boyama servislerini nasıl etkiliyor?

Adam Reed: Saç lifinin içindeki fazla bakır, renk oksidanı ile etkileşime girebilir, bu da saçın içinde küçük bir kimyasal reaksiyona veya mikro patlamaya neden olabilir. Bu, müşteriler için en büyük endişe kaynağı olduğunu bildiğimiz kırılmaya yol açmakla kalmaz, aynı zamanda boyalı saçta boyanın işini tam olarak yapamadığı ve istenen sonucu elde etmek için daha fazla çalışması gerekeceği anlamına gelir.

metal -boyalı saçlar

Bakır seviyesinin yüksek olduğu bir bölgede yaşayıp yaşamadığınızı nasıl anlarsınız ve bu saçta nasıl görünür?

Adam Reed: Bölgenizdeki suyun sertliği müşterinizin saç rengini etkiliyorsa içeriğinde metal olup olmadığını öğrenmenin birçok yolu var. L’Oréal Professionnel Style My Hair Pro uygulamasını seviyorum. Kuaförlerin sadece müşterilerine danışmanlık sunmaları için değil, aynı zamanda bölgenizdeki bakır seviyelerini derinlemesine incelemek için kullanabileceği harika bir teşhis aracı. Ayrıca, bir müşterinin saçlarından bakır seviyesinin yüksek olduğu bir bölgede yaşayıp yaşamadığını da anlayabilirsiniz; sarı saçta yeşil bir ton fark edebilirsiniz ve daha koyu tonlarda saçlar cansız ve donuk görünebilir.

Müşteriler bakırın saç sağlığı ve rengi üzerindeki etkisini nasıl en aza indirebilir?

Adam Reed: Hasar oluştuğunda daima önleyici bakımların önemini vurgularım. Müşterileri bakım rutinlerinde maskeleri ve yağları birleştirmeye teşvik etmek ilk adımdır. Yeni L’Oréal Professionnel Metal Detoks Maskesi, salon bakımları arasında saçı aşırı bakırdan korumaya devam etmeye yardımcı olacak harika bir başlangıç ​​noktası. Yaşam tarzı faktörlerinin de dikkate alınması önemli. Örneğin, yüzme havuzlarındaki klor, ilave metallerin birikmesine neden olabilir. Müşteriyi bunların etkileri konusunda eğitmek ve saç boneleri gibi çözümleri teşvik etmek, saçların sürekli korunmasını sağlamak için harika bir yoldur.

Kuaförler ve müşterileri saçta bakır birikmesini önlemek için başka ne gibi önlemler alabilir?

Adam Reed: Bakır birikimini önlemenin başlıca önemi, saçın durumunu sürekli olarak korumaktır. Müşterinizin talep ettiği her renklendirme hizmetinin, yıkama aşamasında bir L’Oréal Professionnel Metal Detoks Profesyonel Bakımı içerdiğinden emin olun. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz