fbpx

Armani Prive S/K 2021 Haute Couture: Gelenek&Gelecek

Kategori

Armani Prive 2021 Sonbahar koleksiyonu ile haute couture’u en “akışkan” haliyle sunuyor. Koleksiyon, geleneği renkli ve yanardöner gelecekle buluşturuyor.

İtalyan terziliğinin bir numaralı ustası Giorgio Armani, Sonbahar Kış 21 haute couture şovunda yine en iyi yaptığı şeye bağlı kaldı: zarafet, incelik ve güçlü terzilik. Moda şovlarının yapılamadığı bir buçuk yılın ardından, Armani yine kendi geleneklerinden vazgeçmeyi reddediyor.

86 yaşındaki tasarımcının sonbahar kış sezonu koleksiyonu adının hakkını veriyor: Shine. Neredeyse erimiş metal gibi görünen kumaşlardaki toz-pastel görünümler, ışığı kozmik bir şekilde yansıtmak için ultra ince metalik iplikle dokunmuş parlak saten ve ipeklerle ışıltılı bir sezona gireceğimizin sinyallerini verdi. Küçük siyah kadife ceketlerle açılan şov şeffaf payetlerle kapandı. İkisi arasında da tipik Armani hassasiyetiyle yapılmış kokteyl ve gece elbiseleri yer aldı.

Armani Prive

86 yaşında yenilenmek ve bu denli üretici olmak herkesin harcı değil. Giorgio Armani moda kariyerinde, yaşının üçte biri yaşta olanların hayal edebileceğinden çok daha fazlasını yaptı. Usta terzi, pandemi sonrası belli bir farkındalığa sahip olduğunu söyleyerek şöyle konuşuyor: “Pandemiden sonra işim hakkında daha duygusal hissetmiyorum ama şimdi işimin duyguları daha net bir şekilde göstermesini istiyorum. Bu süre zarfında, doğru, güçlü, zenginleştirici ve enerji verici bir duygu keşfettik ve tüm bunların da işime yansımasını istiyorum.”

Gökkuşağının renklerini uyarlayan Prive şovu, tam da buna uygun materyallerden oluşuyordu. Podyumda göz alan ipek organzeler o kadar akıcı ve parlak ki koleksiyonu şekillendiren bir hologram niteliği taşıyor. Armani, pantolonlar ve elbiselerde kullandığı bu kumaşa kendi şeffaf kumaş katmanlarını da ekledi. Bu tekniği “vücudun etrafındaki haleler” olarak nitelendiren tasarımcının, illüzyonlara ışıltılı çiçek işlemeleri ve payetlerin eklendiği şovunda yarattığı etki neredeyse baş döndürücüydü.

Armani bu renkleri ve dokuları bükerek, pembe, kabuklu, tüylü ipek organze pelerinler veya kenarları işlemeli tüylü bir ceket gibi gösterişli, katı katmanlı elbiselere ve büyük jestlere dönüştürdü. Armani, “Bunu canlı bir izleyici önünde sunacağımız için mutluyum, çünkü elle tutulur ve havada uçuşan şekillerin tam olarak takdir görebilmesi için gerçek bir ortamda ve hareketli bir vücutta görülmesi gerektiğini düşünüyorum,” dedi.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz