fbpx

Şiyar Akboğa defilesi için saçları Yıldırım Özdemir ekibi tasarladı

Kategori

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da bu sene ilk defa Şiyar Akboğa “Future of Chaos” koleksiyonu ile yer aldı. Metropol hayatın kaosu ve rutin kalıplardan sıyrılarak tamamen özgürleşmek adına tasarlanan koleksiyon, konforlu parçalarla feminen detayları aynı düzlemde buluşturuyor.

Yıldırım Özdemir ekibi, Kariyer Eğitim Kurumları ve Wella Professionals teknik ekibi, Şiyar Akboğa defilesi için salaş görünümlü saçlar tasarladı.

Yıldırım Özdemir ekibinin lideri Alp Tuşe, “Saçlarda atkuyruğu yaptık. Yüzlere çoraptan desenler yapıp geçirdik. Üzerine makyajlar yapıldı. Sebastian Gel Forte Islak Jöle ve Mousse Forte Islak Köpük kullararak saçlara ıslak görünüm verdik.” Dudaktan taşmış rujlar, belirgin makyajlar vardı.

Şiyar Akboğa feminen çizgilere ruh verdiği “Future of Chaos” koleksiyonu ile Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da moda tutkunları ile buluştu. Şiyar Akboğa: ”Defile yapmak benim için kariyerimdeki en büyük bir adımlardan biri. Bir yıl önce katıldığım yarışma da derece aldım. O gece yaşadığım heyecan beni profesyonel hayata giden yolda uzun soluklu yolculuğa daha emin adımlarla adım atmam gerektiği yönünde düşünmeye yönlendirdi. Hayatımdaki en büyük felsefem istediğim bir şeyin olması için elimde geleni yapmam gerektiği oldu. Bu düşüncem doğrultusunda “Future Of Chaos ” koleksiyonum ortaya çıktı. “Future Of Chaos ” adlı koleksiyonumda kumaş uyumsuzlukları, bir şeylerin sistemli giderken bir yandan ters gitmesini, olumluluğun içinde olumsuzluğu, agresif ve farklı yüz tiplerini hayata geçirmeye çalıştım. “ diyor.

Kendisi için önemli olanın kumaşın DNA’sıyla oynamak olduğunu söyleyen Akboğa: “”Future Of Chaos ” beni yansıtan bir koleksiyon olduğunu düşünüyorum. Bu yolculukta benim en büyük destekçim, tüm heyecanı ile yanımda olan ve ana sponsor olarak destek veren Torres by Serdar Çakırlı ve tüm samimiyeti ile yanımda olan Bee PR Branding organizasyonun tüm detayları ile büyük bir profesyonellikle ilgilenen Gizem Yavuz ve ekibi benim için büyük bir şanstır. Tabi ki işin mutfağında bana destek veren Duman Ajans, Serkan Gökhan Duman benim için çok önemli.” dedi. Koleksiyonundaki ilham kaynağının karmaşık duyguları olduğunu dile getiren Akboğa farklı yüz karekterlerini agresif, karma ama sınırsız ışık ve çapraz hatlarla birbirine bağlayan çizgilerin, karmakarışık duygu durumlarını koleksiyonuna yansıttı.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz