Sektörde birlik zamanı…

Kategori

İstanbul Ticaret Odası Kozmetik Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Koçyiğit ev sahipliğinde yapılan ilk toplantı geleceğe ışık tutuyor…

İstanbul Ticaret Odası Cemile Sultan Korusu tesislerinde AKD (Artistik Kuaförler Derneği), Estetica Dergisi, İstanbul Berberler Odası, İstanbul Kuaförler Odası, İstanbul Ticaret Odası Kozmetik Komitesi ve Kuaförler Platformu temsilcileri bir araya gelerek ortak sorunlara çözüm konusunda çalıştay gerçekleştirdi.

Sektörde birlik zamanı...

Kısa, orta ve uzun vadeli olmak üzere ortak sorunlar konusunda çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı çalıştayda öncelikler belirlenerek birlikte hareket edilme konusunda mutabakata varılan çalıştay sektörde ilk olma özelliği taşıyor.

Sektörde birlik zamanı...

İstanbul Ticaret Odası Kozmetik Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Koçyiğit’in açılış konuşması yaptığı çalıştayın moderatörlüğünü Estetica Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel gerçekleştirdi.

‘Şimdiye kadar ortak sorunlar konusunda ayrı ayrı hareket edildiğini, ortak sorunlar karşısında birlikte hareket edilmesinin çözümleri hızlandıracağının’ altını çizen Erkan Güzel, güç birliğine vurgu yaparak gündem maddelerini katılımcılarla paylaştı.

Sektörde birlik zamanı...

İstanbul Ticaret Odası Kozmetik Komitesi’ni Yusuf Koçyiğit, İstanbul Berberler Odası’nı başkan vekili Hasan Kuru, İstanbul Kuaförler Odası’nı haydar Alkoç ve başkanvekili Turgay Yavaş, Artistik Kuaförler Derneği’ni Başkan Adnan Serter ve AKD Eğitim komisyonu Başkanı Habip Örs, Kuaförler Platformu’nu ise Onur Alkoç ve Toprak Şeker temsil etti.

Sektörde birlik zamanı...

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı meslek liselerinde öğrenim gören kuaförlük bölümlerine ilişkin ortak bir protokolun hayata geçirilmesi; kuaförlüğe yönelik fuarlar konusunda birlikte hareket edilmesi ve projeler geliştirilmesi; ruhsatsız salonlar konusunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunulması konusunda anlaşmaya varılırken bu çalıştayın düzenli olarak yapılması ve tarihi belirlenen bir sonraki çalıştaya İstanbul’daki diğer meslek odalarının da katılımının sağlanması için davet gönderilmesine karar verildi.

Sektörün geleceği açısından büyük önem taşıdığı konusunda hemfikir olunan bu çalıştayın ortak sorunlar üzerinde çözümler üretilmesi ve birlik içinde hareket edilmesi bağlamında büyük önemi bulunuyor.

İlerleyen zamanlarda gerçekleşecek olan çalıştayları da sizlerle paylaşarak şeffaf bir şekilde okuyucularımızın da görüşlerine sunuyor olacağız.

Sektörde birlik zamanı...
Soldan sağa: Habip Örs, Hasan Kuru, Turgay Yavaş, Toprak Şeker, Haydar Alkoç, Adnan Serter, Yusuf Koçyiğit, Onur Alkoç

 

 

 

 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler