fbpx

Salonum benim sahnem yepyeni bir deneyimdi!

Salonum benim sahnem etkinliği ile kuaförlük yepyeni bir deneyim yaşadı.

16 Kasım 2020 saat 18:00’de başlayarak 3 saati aşkın bir süreyle kuaför salonlarını canlı yayınla youtube hairistTV kanalına taşıdı. Özenle hazırlanmış saç tasarımları kuaförlük bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere; kuaför meslektaşlara ve salon misafirlerine ulaştı. Tabii ki en değerlisi ise bu proje kapsamında sosyal sorumluluk projesi olarak Koruncuk Vakfına bağışlar yapılarak destek sağlandı.

Estetica Dergisi Genel yayın Yönetmeni Erkan Güzel sunduğu ve moderasyonunu yaptığı etkinlikte aşağıdaki konuşmayla sözlerine başladı:

‘Birgün belki hayattan, Geçmişteki günlerden Bir teselli ararsın; Bak o zaman resmime, Gör akan o yaşları… Ve işte arda kalan Bir avuç anı şimdi; Koyup da bir başına Bırakıp gittin beni’ Birgün gelecek bu günleri de anacağız. Neyi anacağız? Kayıp 2020’yi… Dışarı çıksan Covid, içeri girsen deprem risklerini .

İlk defa kuaför salonları kapatıldı.Hala da bu risk devam ediyor. Risk her nefes alışımızda devam ediyor. Sadece kuaförlük sektörü değil tüm sektörler maalesef etkilenmiş durumda ve bunun sadece pandamı açısından değil; ekonomik açısından etkileri de birbiriyle bağlantılı. Ne yapacağız? Oturup bekleyecek halimiz yok. Düşüneceğiz, yaratıcı olacağız!

Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz Hairist Yılın Kuaförü Yarışması sektördeki bu çaptaki ilk dijital yayın etkinliğiydi. Orada okuduğum bir dizeyi buradan tekrar etmek istiyorum.

YOK ÖYLE UMUTLARI YİTİRİP, KARANLIKTA SAVRULMAK.
UNUTMA! AYNI GÖKYÜZÜ ALTINDA BİR DİRENİŞTİR YAŞAMAK!

Bu dizeler bizi bugüne getirdi!’

Sektör bir aradaydı!

Sektörün buluşmasına dönüşen etkinlikte Sistem Kozmetik Genel Müdürü Sinan Kara, L’Oreal Profesyenel Ürünler Bölümü Genel Müdürü Gülşah Camcı Yılmaz, Schwarzkopf Professional Genel Müdürü Viki Motro, Mersin Üniversitesi’nden Rıfat Aytar, ATO Meslek Komitesi Başkanı Ömer Sarıoğlu, Bursa Ticaret Odası meslek komitesi üyesi Erhan Ceren, İstanbul Ticaret Odası meslek Komitesi Üyesi Yusuf Koçyiğit, İzmir Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı ve Kuaförler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Çapa, Kuaförler Derneği Antalya Şube Başkanı Mustafa Demirbağ, Kuaförler Derneği Samsun Şube Başkanı Hüseyin Alkan, Kuaförler Derneği Başkanı Mahmut Ebil ve Altier International Education Group CEO’su Serkan Selamet konuk konuşmacılar arasında yer aldı ve gündeme, sektöre ilişikin paylaşımda bulundular.

Salonlar dijital bağlantılar ile sahnedeydi!

Salonlarını dijital sahneye ise taşıyanlar ise Ali Tacir-Mos Bebek İstanbul, Aytekin Kunt-Black&White Kuaför İstanbul, Burak Pelvan, Bülent Duruk-Eskişehir, Cemil İrez-Hk Difference İstanbul, Cengiz Erdoğan-MM Bahçecik Ulus İstanbul, Ceylan Kıvrak-Md Kuaför Antalya, Cihan Candan-Red&White Ankara, Çağlar Çicek-Maag Saç&Sanat İstanbul, Elif Çetin-Lale Kuaför, Kocaeli, Erhan Avcı-Erdem Kıramer Maya İstanbul, Erhan Tunç-Mey Kuaför Antalya, Fatih Kodal-Kodal Kuaför Alanya, Gökmen Balkan-Gökmen&Alev Çorlu, Hüseyin Alkan-Spaceroom Kuaför Samsun, Hüsnü Yüksel-Alanya, İbrahim Öztaş-Paris Kuaför Ankara, İlknur Akbulut-Bodrum, Mustafa Altay-Cadde Kuaför İstanbul, Mustafa Mizmizlioğlu-Gaziantep, Nevra Kamburoğlu-Sui Family Ankara, Onur Altan-Sabit Akkaya Hairstylist İstanbul, Selim Coşkun-Ras Kuaför İstanbul, Tarık Uludağ-Caka Kuaför Antalya, Uğur Hürcan-Çetin Tekin Hair Studio, İstanbul, Yalçın Babacan-Ebil Bebek İstanbul, Yavuz Demirel-Aydın ve Zeynep Acar-Çizgi Saç Tasarım Denizli oldu. Birbirinden özel saç tasarımları canlı yayınla tüm izleyicilere ulaşırken canlı yayın Youtube hairisttv kanalı üzerinde toplamda 3448 kişi tarafından izlendi.

İşte etkinlikten gelen ilk fotoğraflar…

Kuaförlerin orijinal videolarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
Salonum Benim Sahnem

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz