Salonlarda motivasyon

Kategori

Salonda motivasyon

Kuaförlük mesleğinin temelinde yaratmak,  müşteriyi dinlemek, mutlu etmek ve dolayısıyla bu mutluluktan mutlu olmak yatıyor. Diğer meslek gruplarında şirket içi motivasyonu sağlamak için çeşitli yöntemler kullanılıyor. Fakat salonlarda bambaşka bir dinamizm var. Aynı pencereden bakmak, aynı amaç uğruna tüm kalplerin aynı frekansta çarpması, bütün bunların sağladığı duygusal fayda, ayakta, fön makinesi tutarak geçirilen zor şartlarda uzun çalışma saatlerinin önüne geçebiliyor. Personel, yönetim ile ilgili rahatsız olduğu durumlarda dahi mesleğine duyduğu aşk ile kendi motivasyonunu kendisi de artırabiliyor.   

Bir taşla iki kuş

Mesleğin getirdiği heyecana rağmen eğer bir azalma söz konusuysa, salon yöneticisi olarak salonun motivasyonunu artırmak için personelden aylık salona kazandıracakları kâr hedefini belirlemelerini isteyebilirsiniz. Salon belirlenen hedefin üzerinde kâr ettiği taktirde kazancı eşit olarak personelinize dağıtabilirsiniz. Böylece tüm çalışanların birbirlerinin motivasyonunu artırmasına yardımcı olurken, ekip ruhunu da güçlendirmiş olursunuz.

Herkes çalıştığı şirkete kendini ait hissetmek ister

Salonda personelden yönetim konusunda vereceği kararlar konusunda öneriler getirmesini istemek de aidiyet duygusunu artıracaktır. Salon dekarasyonunu değiştireceğinizde çalışanınızdan fikir alabilirsiniz, ya da salonda uygulanacak sistem hakkında önerilerini değerlendirebilirsiniz.

Hairist Ayın Kuaförü Yarışması

Aynı zamanda Hairist Ayın Kuaförü Yarışması da personelin salonda verimliliğini artırıyor. Aveda, Davines, Eczacıbaşı-Schwarzkopf, Estetica Dergisi, Goldwell, Kariyer Eğitim Kurumları, Kasho Makas, L’Oréal Professionnel, Matrix Professional, Matsuzaki Makas, Pivot Point, Revlon Professional, Sebastian Professional, Ventoso Profesyonel Fön Makineleri ve Wella Professionals’ın desteklediği,  sınır tanımayan yaratıcı fikirlerin ve fark yaratan tekniklerin yarıştığı Hairist Ayın Kuaförü Yarışması birincileri her ay olmak üzere, HAIRiST 2015 Etkinlik bileti, salonları ise Ventoso Profesyonel Fön Makinesi kazanıyor. Birincilerin salonları hairist.com.tr’nin Salon Bul bölümünde ücretsiz olarak 1 ay sponsorlu salon olarak yer alıyor. Birincilere ve salonlarına destek veren her markanın farklı sayılarda ve çeşitte ürünlerinden oluşan ürün hediye paketi ve Pivot Point Sculpure Eğitim Kitabı hediye ediliyor. Ama asıl kazanç katılımcıların kendilerine olan inancını büyük bir cesaret gösterip sergileyebilmeleri oluyor. Türkiye’nin çok farklı illerinde kuaförler, salonlarında tasarladıkları saçları Sizden Gelenler bölümünde paylaşıyorlar ve bir anda tüm beğenileri üzerinde toplayabiliyorlar. Sektörün ileri gelen kuaförleri onların işlerini konuşuyor, değerlendiriyor. Farkındalık yaratmak yarışmanın kazandırdığı en büyük ödül. Yarışmanın salonlarda kuaförlerin motivasyonunu artırdığını duydukça biz de çok mutlu oluyoruz. Salonlarda verimliliği artırmak için size getirdiğimiz çözüm önerileri mutlaka işleyecektir.

Bol kazançlı günler dileriz.   

Önerilenler

Benzer İçerikler