Salonlara ilham veren trendler

Lucid Nocturnes ve Global Tribe trendinden ilham veren saçlar

Schwarzkopf Professional Global Marka Elçisi Guy De Waen Schwarzkopf Akademi’deydi.

Essential Looks Global Tribe trendinden Adriana ve Lucid Nocturnes trendinden Alina’nın görünümünü katılımcılar ile paylaşan Guy De Waen ile konuştuk.

Salonlara ilham veren trendlerEstetica: Schwarzkopf Professional sizin için ne ifade ediyor?

20 yıldır Schwarzkopf Professional ile çalışıyorum. Salonların gelişmesine müthiş bir destek veriyor. İş ortaklarına ilham vermek için her sezon Essential Looks koleksiyonu çıkıyor. Bu ailenin bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Estetica: Eğitimin içeriği hakkında bilgi paylaşır mısınız?

Guy De Waen: Schwarzkopf Professional Global Renk Elçisi Lesley Jennison ve Richard Ashforth’un yarattığı Essential Looks Global Tribe trendinden Adriana ve Schwarzkopf Professional Kuzey Amerika Renk Direktörü Rossa Jurenas’in yarattığı Lucid Nocturnes trendinden Alina’ın görünümünü katılımcılar ile paylaştım. Katılımcıların kendi özgün bakış açıları ile saçları yorumlamalarını istedim. Aynı açıları ve formülleri kullanarak bambaşka saçlar tasarlayabiliyorsunuz. Türk kuaförleri bence çok başarılı. Yaratıcı saçlar tasarlayabiliyorlar. Diyagonal ve bağlantısız kesimler gördüler. Saçı farklı bir şekilde yorumlamak kişinin kendini ifade ediş biçimini yansıtıyor.

Estetica: Eğitimde gösterdiğiniz kesim teknikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Guy De Waen: Essential Looks 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonu The REdefining YOU’da üç farklı trend var. Bu sezonda katlı saç kesimleri ön planda. Global Tribe trendi günümüzün modern kabilelerini yansıtıyor. Özgün stillerin yer aldığı trendde geometrik saç modelleri dokular ve katlar daha belirgin. New Formal trendi Marc Jacobs’un “Sevimli Bob” görünümünden geliyor. New Formal, büyük siluetler, mimari ayrıntılar, parlak bloklar ve hassas kesimleri yansıtıyor. Baştan çıkarıcı gece yarısı tonlarına modern bir yaklaşım geliştiren Lucid Nocturnes’da geometrik kesimler ön planda.

Estetica: Salonda müşteriler ile iletişim nasıl olmalı?

Guy De Waen: İletişim becerilerini geliştiriyor olmak teknik becerilerin de önüne geçiyor. Müşterilere açık uçlu sorular sormak gerekiyor. Saçınız ile ilgili ne hissediyorsunuz gibi bir soru sorduğunuzda müşterileriniz sizin fikir edinebileceğiniz bilgiler verir. Müşterinin beklentilerini anlayıp doğru çözüm ile yaklaşırsanız müşteri memnuniyetini sağlarsınız.

Estetica: Konsültasyon sırasında nasıl bir iletişim kurulması gerekiyor?

Guy De Waen: Müşteriyi karşılamadan uğurlamaya kadar çok ilgili yaklaşmak gerekiyor. Renklendirme yapmadan önce kesim yapmak daha iyidir. Saç kesimini yaptıktan sonra o saçı nasıl şekillendirebileceğine dair ipuçları verebilirsiniz. Müşterilerden geri dönüşler almak çok önemli. Saçı kestikten sonra müşterilerinize ürün önerebilirsiniz.

Salonlara ilham veren trendler

Estetica: Favori ürününüz nedir?

Guy De Waen: Schwarzkopf Osis+ Hair Body Sprey ve Schwarzkopf Osis Elastic Flexible Hold Hairsprey.

Katılımcılardan görüşler 

Elif Çetin, Lale Kuaför – Körfez, Kocaeli

Essential Looks 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonu The REdefining YOU’dan iki look gördük. Guy De Waen ile çok güzel iki gün geçirdik. Estetik renklendirmelerin üzerinde duruldu. Ön kaküllerde diyagonal kesimler gördük. Düz hatları çerçevede kullandık. Lucid Nocturnes trendinin Alina görünümünde saçın orta bölümünü dikdörtgen ayırarak açma işlemi yaptık ve 6 renk kullandık. Global Tribe trendinden Adriana’nın görünümünde dağınık saç kökleri, soğuk sarışın ve eflatun renkler kullanıldı.

Salonlara ilham veren trendler

Erhan Karataş, Cadde Kuaför – Bağdat Caddesi

Salon içinde kullanabileceğimiz asimetrik katlı kesim teknikleri gördük. Renklendirmede blok çalışmalar oldu. Lucid Nocturnes trendinin Alina görünümünde bir kaç renk karışımları ile elde ettiğimiz geçişli tonlar başarılıydı.

Turan Değirmenci, Ali Gür Acıbadem- İstanbul

Mix tonlar farklı bir boya ile yıkandıkça akar fakat IGORA ile renklendirilen saçta mix tonlar akmıyor. Kırmızı, mavi, yeşil renklerini kullandık. Pratik kesim teknikleri gördük. Guy De Waen BC Bonacure pH 4.5 Color Freeze Micellar şampuan, BC Bonacure Color Freeze Sprey ve BC Bonacure Peptide Repair Rescue kullanıldığında saçın parladığını belirtti.

Diğer katılımcılardan görüşleri Estetica Dergisi Kış Sayısında!


Abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım…