Salonlar İşe Alım Sürecinde Nelere Dikkat Etmeli?

Salonların gelir akışında ve başarısında en büyük paya sahip olan ekibe katılacak olan yeni kişinin seçimi, kuşkusuz çok hassas ve önemli bir konudur. Salon sahipleri ve yöneticileri için, açık pozisyonun duyurulmasından işe alım noktasına kadar geçen süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiğini derledik.

Salonunuzdaki açık pozisyonun doğru pazarlanması
Potansiyel başvuru sahiplerinin çoğu sizi sosyal medyadan takip ediyordur. Bu yüzden gönderilerinizin en az yüzde yirmisi, salonunuzun çalışmak için ne kadar harika bir yer ve ekibinizin ne kadar uyumlu olduğunu, çalışanlarınızı eğitmek ve geliştirmek için nasıl yatırım yaptığınızı gösterdiğinden emin olun.

Beklentilerinizi en baştan netleştirin
İş tanımlarınızı güncelleyin. İş ilanınızın kolay okunur ve dikkat çekici olmasına dikkat edin. Performans beklentilerinizi ve ekipe katılacak olan kişinin elde edeceği fırsatları açıkça belirtin. Sonradan herhangi bir sorun yaşamamak için hedeflerinizi iş tanımınıza eklemeyi ihmal etmeyin, böylece beklentilerinizi ilk günden net bir şekilde ortaya koymuş olursunuz. Bu, ayrıca bu hedefleri yerine getiremeyecek olan adayların ilana başvurmasını da büyük ölçüde önler. Sadece belirttiğiniz hedeflere ulaşabileceğini düşünenler başvurur.

Başvuru sürecinizi gözden geçirin
Başvuru sürecini kolaylaştırın. Açık pozisyonu sosyal medyada ilan ettiyseniz, başvuruların da sosyal medya hesabınıza yapılmasını sağlamalısınız. Böylelikle, onların Instagram sayfalarını inceleyip becerileri hakkında net bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Mutlaka telefonda ön görüşme yapın

Bu görüşmenin amacı adayın başvurduğu pozisyonunun gerekliliklerini iyi anlamasına yardımcı olmaktır. Böylece uygun olmayan adaylarla vakit kaybetmezsiniz. Telefon görüşmesi ayrıntılı olmamalı ve göz korkutmamalı.

Becerilerini teste tabi tutun
İşe alım testi bu sürecin en önemli parçasıdır. Uygulama testine tabi tutmadan önce adayla yüz yüze bir görüşme yapın, böylece kimyanızın tutup tutmadığına, ekibe uyum sağlayıp sağlayamayacağına ilişkin sezgisel bir fikir edinmiş olursunuz. Bu aşamayı geçtikten sonra uygulama (kesim, renklendirme vs.) testine geçebilirsiniz.

olan kişinin elde edeceği fırsatları açıkça belirtin. Sonradan herhangi bir sorun yaşamamak için hedeflerinizi imacı adayın başvurduğu pozisyonunun gerekliliklerini iyi anlamasına yardımcı olmaktır. Böylece uygun olmayan adaylarla vş tanımınıza eklemeyi ihmal etmeyin, böylece beklentilerinizi ilk günden net bir şekilde ortaya koymuş olursunuz. Bu, ayrıca bu hedefleri yerine getiremeyecek olan adayların ilana başvurmasını da büyük ölçüde önler. Sadece belirttiğiniz hedeflere ulaşabileceğini

Önerilenler

Benzer İçerikler