Salon Koltuğu Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Salon koltuğu, en az kuaförün sunduğu hizmet kadar önemli. Müşterilerinizin ve ekibinizin konforu, tamamen bu seçime bağlı.

Piyasada pek çok seçenek varken, salonunuz için en iyi koltuğu bulmak, yorucu ve güç olabilir. İster yeni bir alanı doldurmak ister mevcut koltuklarınızı yenilemek istiyor olun, müşterilerinizi ve ekibiniz için salonunuza koltuk seçerken şu unsurlara dikkat etmeyi ihmal etmeyin:

Müşteri Konforu

Salon koltuğuna yatırım yaparken müşterilerinize konforlu ve tatmin edici bir deneyim sağlamak için göz önünde bulundurmanız gereken ilk faktördür. Sunulan hizmete bağlı olarak müşteriler saatlerce oturabilirler. Konforlu bir salon koltuğunun anahtarı tam bel desteği, yüksek yoğunluklu köpük yastıklar ve her boyutta müşteri için rahat olabilecek genişliktir. Müşteri konforunu değerlendirirken, sandalyenin şeklini ve yapısını da dikkate almak önemli. Metal veya yastıklı kolları var mı? Sandalye yanlardan açılıyor mu yoksa kapalı mı? Müşterilerinize sunduğunuz rahat bir deneyim, salonunuzu yeniden ziyaret etmeleri ihtimalini artırır.

kuaför koltuğu

Kuaför Konforu

Müşterinizin konforunu düşündüğünüz kadar, salonda çalışan ekibiniz için de rahatın ne anlama geldiğini analiz etmek önemli. Gün içinde uzun saatler çalışan kuaför ekibinizin boyuna göre ayarlanabilen hidrolik tabanlı bir sandalye satın aldığınızdan emin olun. Bu şekilde saatlerce eğilmelerini ya da çok uzun bir sandalyeyle uzanmaya çalışarak yorulmalarının önüne geçmiş olursunuz. Hidrolik olmalarının yanı sıra koltukların tercih edilen yükseklikte kilitlenebilir olması ve maksimum hareket kabiliyeti sağlaması da önemlidir.

Kalite

kuaför koltuğu

Kaliteli salon koltukları maliyetlidir, fakat salonunuz için uzun vadeli sağlam bir yatırımdır ve gelecekte tasarruf etmenizi sağlar.

Bütçe

Bir kuaför koltuğu maliyeti, sandalye başına birkaç bin liradan on binlerce liraya kadar değişebilir, bu nedenle gerçekçi bir bütçeye sahip olmak önemlidir. Genelde, hidrolik pompa sisteminde kullanılan daha kaliteli malzemeler ve sandalye tablası üretiminde kullanılan sentetik malzeme nedeniyle koltuk fiyatları yükselir. Koltuğunuzun ön yüzü için yapacağınız fazladan harcamanın uzun ömür ve kullanım açısından kendisini amorti edeceğinden emin olabilirsiniz.

Malzeme

kuaför koltuğu

Satın alma sürecinde genellikle gözden kaçan bir unsur da kullanılan malzemedir. Salonunuzda kullanacağınız koltukların malzemelerini bilmek son derece önemlidir. Kumaşlardan uzak durun. Kolay bakım ve uzun ömürlü sonuçlar için yüksek kaliteli sentetik malzemeyi tercih edin. Saç şekillendirme koltuklarınızın metal kısımları için krom dayanıklı bir malzemedir ve şık bir görünüm sağlarken, toz kaplama çizikleri, aşınma ve yıpranmayı gizler.

Temizleme kolaylığı

Salon koltuğu için göz önünde bulundurulması gereken diğer bir husus da bakım kolaylığıdır. Sandalyelerinizin yepyeni görünmesini sağlamak için kullandığınız ürünlerin, saç boyasının ve hatta temizlikte kullanılan çamaşır suyunun koltuğun görünümünü ve tasarımını nasıl etkileyeceğini düşünmeniz gerekir. Genel olarak daha koyu renkler zamanla daha az aşınırken, daha açık ve parlak renkler kullanım belirtilerini çok daha hızlı gösterecektir. Kumaşlar ve deri malzemeler çabuk aşınır ve temiz tutulması zordur, öte yandan yüksek kalite sentetik malzemeyi kolayca temizleyebilirsiniz.

Ayrıca arkası veya yanları açık tasarlanan bir kuaför koltuğu, koltuktaki saçların kolayca alınmasını sağlayarak daha hijyenik bir salona sahip olmanızı sağlar.

Garanti

En iyi salon sandalyeleri en az bir yıllık garanti sunar. Garantinin yanı sıra, firmanın ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunda size yardımcı olmaya hazır özel bir müşteri hizmetleri ekibine sahip olduklarından emin olun.

Estetik

Kusursuz bir kuaför koltuğu bulma sürecinde aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Sonsuz sayıda ürünü gözden geçirmenin en kolay yolu, salonunuzun kişiliğine uyan koltuğu bulmaktır. Salonununuzun tarzı ne? Klasik mi, modern mi, retro mu yoksa çağdaş mı? Tarzınıza ve salonda kullandığınız renklere bakmak,  koltuk seçme sürecinde size yol gösterir.

Önerilenler

Benzer İçerikler