Burcunuza Göre İdeal Saç Modeli ve Kesimi

Çoğu insan birkaç yılda bir farklı bir saç kesimi ve modeli ile kendini yenilemeyi tercih eder. Yaşam tarzınızı, yüz şeklinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurarak hangi modelin sizin için daha iyi olduğuna karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. Hangi tarzın size hitap ettiğine veya diğer insanlarda hangi saç kesimini beğendiğinize dikkat edin ve buna göre ilerleyin. Yeni bir stil denemek istiyor ama nereden başlayacağını bilemiyorsanız, kişiliğinize, hatta burcunuza göre göre bir model seçmeyi deneyebilirsiniz.

Astrologlara göre burçların karakteristikleri ile saçlar arasında önemli bir ilişki var ve saç kesimi için en ideal zamanlar tercihen yeni ay ve dolunay dönemleri. İşte burçlara göre ideal saç modelleri:

Koç: Buzz

buzzcut
Instagram @stinaofcourse

Koç, asi doğasını kucaklamasına imkan veren ateşli ve cesur bir saç stilinden hoşlanır. Genellikle kimsenin kolay kolay cesaret edemeyeceği tıraş edilmiş saçlar, koçları pek korkutmaz.

Boğa: Uzun ve gür saçlar

uzun saç
instagram@temizsarılar

Bir Boğa iseniz gür ve uzun saçlar tam size göre. Boğa, şehvetli olan doğasını kucaklayan bir görünüme ihtiyaç duyar. Bunu ister saçınızın doğal dokusuyla ister saç eklentileriyle elde edin, bu stil siz boğalar için çok uygun.

İkizler: Köprücük Kemiğine Uzanan Bob

clavicut - burcunuza göre ideal saç modelleri

Köprücük kemiğinize kadar uzanan uzun bir bob, uzun ve kısa saç arasında harika bir denge sağlar. Bu ara boy, ikili ruh halindeki İkizler için idealdir.

Yengeç: Katlar

uzun katlı saç - burcunuza göre ideal saç modelleri
instagram@gisele

Yengeçlerin çok fazla duygusal katmanı vardır, bu yüzden saçlarının da bu katmanlı iç dünyaya uyum sağlaması gerekir. İster uzun ister kısa katları tercih edin, bu tarz sizin için en iyi saç modeli olabilir.

Aslan: Perde Kakül

perde kakül
instagram@jlo

Aslanlar ilgi odağı olmayı severler, bu yüzden anın modası olan saç modellerine yönelirler. Instagram’da fotoğraf paylaştıklarında kendilerini ifade edecek bir görünümü tercih ederler. Perde kaküller bu yüzden onlar için kusursuz bir tercihtir.

Başak: Fransız Bob

bob -burcunuza göre ideal saç modelleri
instagram@comafrisor

Fransız bob gibi klasik, zahmetsizce şık ve modası hiç geçmeyen bir saç modeli yok. Fransız bob tipik olarak çene uzunluğundaki boblardan daha kısadır mükemmeliyetçi Başakların sevdiği o basit, sorunsuz hissi de verir.

Terazi: Lob

Terazinin ihtiyaç duyduğu görünüm dengeli ve sofistike olmalıdır. Bu da lob saç kesimini onlar için ideal bir stil haline getiriyor. Bonus olarak, henüz radikal bir saç kesimi için hazır olmayan uzun saçlılar için büyük bir değişiklik olabilir.

Akrep: Düz, Jilet Keskinliğinde Saç

küt kesim
instagram@ismetcelikk

Bu görünüm, tıpkı Akrepler gibi dolambaçsız ve düzdür. Akrepler kelimeleri veya görünüşleri hafife almaktan hoşlanmazlar, bu yüzden şık bir stili tercih ederler.

Yay: Uzun, Dalgalı Saç

dalgalı saç -  burcunuza göre ideal saç modelleri
Instagram@cemilirez

Yay gibi özgür ruhlu ve çabuk sıkılan bir burç için uzun, dalgalı saçlar idealdir. Farklı şekillendirme seçenekleri sunabilen bu model, onların değişken ruhlarına uyum sağlar. Bu görünümü elde etmek için mevcut  saç dokunuza uzun, akıcı eklentiler de katabilirsiniz.

Oğlak: Bob

bob

Oğlaklar sert bir mizaca sahiptir, bu nedenle bob gibi klasik ama cesur bir saç modeli onlar için çok uygundur. Bir bob onların havasını ve tutumunu yumuşatır. Alternatif olarak, daha dalgalı, doğal bir bob daha da yumuşak bir ifade verebilir ve Oğlak’ın sert dış kabuğuna denge katabilir.

Kova: Pixie

Son Yılların Gözdesi Pixie
Instagram @monicashairgallery

Modası hiç geçmeyen bir başka saç modeli olan pixie, mevcut saç trendlerine göre sürekli geliştiği için klasik bir görünüme sahiptir. Bununla birlikte, aynı zamanda büyük bir “kişisel ifade” aracıdır. Bu yüzden, herkes gibi olmaktan imtina eden, cüretkar ve eğlenceli kovalar için bu görünüm biçilmiş kaftandır. Kova iseniz pixie kesim tam da burcunuza göre!

Balık: Shag

Hayalperest, romantik ve özgür ruhlu balıklar için 70’lerden ilham alan bir shag kesimi kusursuz olabilir.

Önerilenler

Benzer İçerikler