Saç yıkamanın incelikleri

Kategori

Alexa Chung, Alicia Vikander ve Rosie Huntington-Whiteley’nin kuaförü George Northwood’dan saç yıkamanın incelikleri…

saç yıkamanın incelikleri

Northwood “Saçlara iki kez şampuan uygulanmasının doğru olacağını düşünüyorum” diyor. “Saçlar bir kez yıkadığında gerçekten temizlemez, bu yüzden saçları sadece bir kez yıkamak zamanla donukluğa yol açar.”

Northwood’a göre hepimizin yaptığı hata, ilk etapta çok fazla şampuan kullanmak. Saça iki kez şampuan uygulamak daha fazla ürün kullanmak anlamına gelmez. Saçı iki kez az miktarda şampuanla yıkamak gerekir. Şampuanı elinize sürün ve saçların arasından geçirin. İkinci şampuan ile kökleri doğru bir şekilde yıkayabilir ve köpük oluşturabilirsiniz.

Northwood, iki ya da üç günde bir saç yıkamanın çoğu saç tipi için en iyisi olduğunu söylüyor. Özellikle ince saçları olanlar saçlarını daha sık yıkamak isterken, çok kıvırcık veya Afro saçları olanlar yıkamalar arasında daha uzun süre bırakabilirler.

Saç kremi söz konusu olduğunda, saç tipinizi bir kılavuz olarak kullanın. Çok ince saçları olanlar, herhangi bir saç kremi kullanmayı hiç istemeyebilirler, saç kremini sadece uçlara uygulamak gerekir.

Saç kremi uygulamadan önce saçları sıkmak gerçekten işe yarıyor, çünkü fazla su ürünü sulandırıyor.

Saç Yıkamanın İncelikleri

Önerilenler

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler