fbpx

Saç ve Karakter: Saç Stiliniz Hakkınızda Ne Söylüyor?

Saç ve karakter birbiriyle bağlantılı mı? Uzun, kısa, kıvırcık veya mor saçlar kişiliğiniz hakkında çok şey söyler. Birini saç stiline göre yargılamak her zaman doğru olmasa da, saçınız kim olduğunuza dair sözlü olmayan önemli ipuçları verir. Bu hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir.

Kadınların saç stillerine büyük önem verdiği tartışılmaz bir gerçek. Üstelik saç, diyet gibi büyük fedakarlıklar olmadan kolayca değiştirilebilen tek fiziksel özelliktir. Bir kadında kısa saç modelleri, ince veya formdaysa özgüven simgesi olarak algılanır.

İş Dünyasında Avantajlı ve Dezavantajlı Saçlar

kısa saç erkek
uzun saç erkek

Erkek egemen iş dünyasında düz saçlar, özellikle omuzların üstünde kesildiğinde daha resmi ve ticari olarak algılanırken, daha uzun saçlar daha az profesyonel bir tavır sergiliyor. Kısa saç aynı zamanda saçınızla vakit kaybetmekten hoşlanmadığınız ve başka şeylere daha fazla zaman ayırdığınız anlamına gelir.

Kıvırcık ve dalgalı saçlar, eğlenceyi seven biri olduğunuzu gösterir, bu yüzden kıvırcık saçlı bir kişi özellikle iş dünyasında genellikle çok ciddiye alınmaz, ancak kalın telli ve dalgalı saçlı olanlar yaratıcı olarak kabul edilirken, kalın telli saçlar tek başına güçlü iradeye sahip olduğunuzu gösterir.

kıvırcık saç ve karakter
@todchukstudio

Kıvırcık saçlı olanlar hayatlarında daha fazla macera isterler, daha az kaotik, daha sakin ve kontrollü bir hayat isterler. Uzun yıka ve çık saç stilleri, hippi stiline benzer ve duygularınızla daha fazla temas halinde olduğunuz algısını verir, ancak orta boy stiller, mantığınızla hareket ettiğinize işarettir.

Aşırı Bakım Gerektiren Saçlar ve Drama Kraliçeleri

Aşırı bakım gerektiren saçlar, öz eleştiri ve drama kraliçesi olduğunuzu gösterir. Saçın her telinin kusursuz görünmesi için uğraşanlar, hayata telaşla ve yüzeysel yaklaştığını gösterir. Madalyonun diğer yüzünde ise saçlarını özensiz at kuyruğu ya da örgüler yaparak diğer herkesin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koyduklarını gösteren kişiler vardır.

Dolaysız Kişiler ve Küt Stiller

Asimetrik saç modelleri, bir kadını küt kesimlerde olduğu gibi daha eğlenceli, maceracı ve hareketli biri gibi gösterir. Küt kesimler, zaman kaybetmeden doğrudan konuya giren, dolaysız bir kişiyi işaret eder. tamamen tıraşlı kafaları seçenler ise romantiktir.

küt saç ve karakter
@seungkibaek
Saç Rengi Neyi İfade Ediyor?

Renk seçimi de kişiliğiniz hakkında çok şey söyler Sarışınlar daha fazla dikkat çeker ancak daha az zeki olarak kabul edilirler. Esmerler ise gizemli olarak algılanır. Şu anda, doğal olmak ve beyaz saçlarla barışmak, yaş ayrımcılığı yapan bir toplum karşısında özgüveni gösteren bir trend. Açık renkli boyalı saçlar ya isyanı ya da ilgi ihtiyacını gösterir. Doğal kızıllar ateşli kategoriye yerleştirilirken, boyalı kızıllar dikkat çekici olarak kabul edilir.

kızıl saç ve karakter

Örgüler, eklentiler, kurdeleler veya bantlar gibi saç aksesuarları, değişimden korkmadığınızı ve fiziksel saçın ötesinde kendinizi ifade etme yeteneğinden hoşlandığınızı gösterir.

Saç stillerimiz, stilin arkasındaki kişiliğe bir bakış sağlar. Bir değişiklik ihtiyacı hissediyorsanız, kendinizi ifade etmenin yeni bir yolunu bulmak için kuaför salona gitmeniz yeterli. Bir kadın, yaşamı boyunca birçok kez saç stilini değiştirir ve bu stiller, sürekli gelişen kişiliğinin işaretleri olabilir.

saç ve karakter

saç ve karakter

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz