Saç Renklendirme Tekniği: Renk Dökülmesi

Suzie McGill ve Dylan Brittain tarafından geliştirilen saç renklendirme tekniği “Renk Dökülmesi” (Color Spilling), kadının cilt tonu, göz rengi ve kişisel tercihleri hesaba katılarak kişiye özel bir renk yaratma fikriyle ortaya çıktı.

Herkese uyan ve tek tip tek renk renklendirmelerin modası çoktan geçti. Kadınlar artık cilt tonlarına, kişiliklerine uyan ve sadece kendilerine özel tonlamalar istiyorlar.

Suzie McGill ve Dylan Brittain tarafından müşterilerin bu ihtiyacına yanıt vermek üzere geliştirilen saç renklendirme tekniği “Renk Dökülmesi” (Color Spilling), renklerin dağılıp birbirine karıştığı bir renklendirme stili. Müşterinin cilt tonu, göz rengi ve kişisel tercihlerini hesaba katarak, rengi saça güzel bir şekilde dağıtmak ve kendi “renk dökülmenizi” yaratabilirsiniz.

1. Adım

Saç, Schwarzkopf Professional BLONDME Bond Güçlendirici Premium Açıcı ile önceden açıldı.

2. Adım

Schwarzkopf Professional Pink Igora Colorworx’ın kullanıldığı diplerde derinlik oluşturmak için Schwarzkopf Professional White Igora Colorworx (10), Schwarzkopf Professional Pink Igora Colorworx (1) ile (10/1) seyreltildi.

3. Adım

Bu daha sonra Schwarzkopf Professional BLONDME Instant Blush Strawberry, Ice ve Apricot ile uçlara doğru yayılan bir gül tonu oluşturmak için saça “döküldü”.

4. Adım

Daha sonra uçlarda Schwarzkopf Professional BLONDME Rose Gold ve Warm Gold kullanılarak diplere derinlik katıldı.

Kaynak: creativehead.com

Önerilenler

Benzer İçerikler