Kuaförler İçin Yeni Pazarlama Fikri: Neon Efektli Saç

Basit ama oldukça etkili görünen Neon Efektli Saç fikri, sanatsal füzyonun güzelliğinden yararlanan yeni iş stratejilerine iyi bir örnek. 

Bir kuaförün işinin temelini oluşturan yaratıcılık, mevcut en büyük sanal vitrin olan sosyal ağlarda da kendini gösteriyor. Ukraynalı bir video yapımcısı olan Vladi kuaför ve berberlerin sosyal platformlardaki görsel paylaşımları için yepyeni bir fikirle çıkageldi.

Yeni iş stratejileri oluşturmanın etkili bir yolunu mu arıyorsunuz? Farklı sanatsal ifade biçimleri fark yaratmak için önemli bir adım. “Sosyal medyanın bu çağında, birçok sektörde inanılmaz yetenekli profesyonellerden oluşan bir yığın arasından sıyrılmak giderek daha zor hale geliyor. Artık mesele sadece cesur olmak değil, pazarlama stratejiniz de etkin olmalı.” Bu sözler, yayınların fotoğraf içeriğini vurgulamak için belirli bir video tekniği kullanan ve Freshstyle4light hesabının yaratıcısı olan video yapımcısı Vladi’ye ait. 

Basit ama oldukça etkili görünen Neon Efektli Saç fikri, sanatsal füzyonun güzelliğinden yararlanan yeni iş stratejilerine iyi bir örnek. 

Estetica Dergisi’nin Vladi ile Neon Efektli Saç üzerine yaptığı söyleşiden alıntılar:

Bu fikir nasıl ortaya çıktı?

Bir süredir reklamlar, müzik ve sunumlar için video yapımcısıyım. Yedi yıldır bir dövme salonunu da yönetiyorum. Dövme sektörüne ilişkin Tattoo4light hesabını oluşturarak başladım, ardından berberlik ve tırnak sanatı dünyasını ilgilendiren Freshstyle4light‘ı açtım. Neon efektli saç, sakal ya da tırnak efektinin çok ilgi çektiği benzersiz bir animasyon tekniğini mükemmelleştirdim.

Neon Efekt
Instagram @freshstyle4light

Kimlerle çalışıyorsunuz?

Tek başıma çalışıyorum ve tüm düzenlemeleri kendi başıma yapıyorum. Dövme sanatçılarını hedef alarak başladım ve son zamanlarda berberleri ve tırnak sanatçılarını dahil ettim. Başka sanatçılar için de birkaç projem var.

Videodaki neon etkisini nasıl elde ediyorsunuz?

Video düzenleyicide kare kare çiziyorum. Bu yüzden kesinlikle zaman alıyor.

Müşterileriniz nasıl tepki veriyor?

Her şeyde olduğu gibi, bazıları hevesli, bazıları değil. Bazıları arkasındaki ruhu anlıyor, bazıları anlamıyor. Bazıları pazarlama potansiyelini ve yeniliği görüyor ve Instagram, Youtube, Tik Tok’ta her yerde kullanıyorlar.

Bu strateji satışları artırabilir mi?

Başarıya ulaşmak için sihirli bir değnek olduğunu sanmıyorum. İnsanlar gerçekten yüksek kaliteli hizmet ister. Etkili bir pazarlama stratejisine sahip olup harika içerikler yayınlasanız da (bu neon efektli saçlar gibi), sunduğunuz hizmet mükemmel değilse, kesinlikle başarılı olamazsınız. Ancak hizmetiniz iyiyse fark yaratmak için ve yeni bir şeyler denemek adına harika bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, sosyal medyada özgün ve yenilikçi bir iletişim stratejisini mükemmelleştirmenin bot kullanmadan, spam göndermeden, sponsorluk olmadan öne çıkmaya büyük katkı sağladığına inanıyorum.

Önerilenler

Benzer İçerikler