fbpx

Saç kuruluğu kabusunuz mu?

Kategori

Saç kuruluğu 

Kadınların en büyük problemlerinden biri olan saç kuruluğunun nedeni genetik sebeplerin yanı sıra, saça yaptırılan işlemler ve dış faktörlerden de kaynaklanabiliyor.

Yaz sezonunda saçların uzun süre güneşe maruz kalması ve havuz-deniz suyundaki maddeler saç kuruluğuna neden olabilir.

Saç kuruluğu probleminden kurtulmak ve saçların yazın da sağlıklı kalması için Gülgün Biçerel’in  önerileri:

  • Öncelikli olarak şampuan seçiminize dikkat edin. Saç yapınıza en uygun ürünleri tercih edin ve saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Şampuan ve diğer ürün seçiminde kuaförünüzden yardım alın. Saçınız için yapacağınız yanlış bir ürün seçimi, kötü sonuçlar yaratabilir.
  • Saçlarınıza; her yıkamadan sonra saç kremi ve haftada birkaç kez saç tipinize uygun saç maskesi uygulayın. Saç maskesi tercihi ve uygulaması konusunda kuaförünüze danışınız.
  • Saçlarınızı tararken yumuşak davranmaya özen gösterin ve geniş dişli tarak kullanın. Sık dişli taraklar saçlarınızı kırar. Taramadan önce yağ kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınıza, düzenli olarak profesyonel saç bakımı yaptırın. Kuaför salonlarında saç bakımı kampanyalarını kesinlikle takip edin.
  • Saçlarınızı her gün yıkamayın. Saçlarınızın kendi doğal yağına da ihtiyacı var. Kuaförünüzden, saçınıza en uygun yıkama aralığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ve tabiki aslında saçınızı sizden daha iyi tanıyan profesyonellerden yani kuaförlerden yardım alın. Bu basit uygulamalar ve kuaförünüzden alacağınız yardımlarla, saç kuruluğu probleminin önüne geçebilirsiniz…

Önerilenler

Önceki İçerikDüzen ve denge
Sonraki İçerik2015 Temmuz Finalistleri

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz