fbpx

Düzen ve denge

Kategori

İSVİÇRE VE TÜRKİYE’DE  SALON SİSTEMİ 

İsviçre’de salonlarda randevu sistemi işliyor. Herkesin neler yapacağı önceden planlanıyor. Salon çalışanları hangi müşteriye ne kadar zaman ayıracağını belirleyebiliyor. Çalışma saatleri 08.00- 18.30 arası. Bu düzen insanın içine işliyor. Türkiye’ye gelince en çok bu konuda zorlanmıştım. Fakat şimdi İsviçre’ye gidince her şeyin otomatik olarak ilerlemesi beni boğuyor.

Schwarzkopf Akademi Müdürü İnci Yeldan

Schwarzkopf Akademi Müdürü İnci Yeldan, kuaför,salon, kuaförlük, düzen, denge, salon

Salonda dört duvar arasında, hayattan beslenmeye ihtiyaç duyup, yerinde sayan o kadar çok kuaför var ki… Sistem tam anlamıyla bir kaus… Giriş çıkış saatleri belli değil, ne zaman salona kaç müşterinin geleceğinden habersiz geçirilen iş günleri… Sırasının gelmesini bekleyen müşteriler… Türkiye’de randevu sistemi ile çalışan çok az salon var…

Schwarzkopf Akademi Müdürü İnci Yeldan, kuaför,salon, kuaförlük, düzen, denge, salon

Schwarzkopf Akademi Müdürü İnci Yeldan, İsviçre’de kuaför salonunda çalışan bir kuaför olarak Türkiye’de düzensiz bir sistem işlediğini söylüyor. Peki sizce bu topraklarda randevu sistemine geçilebilir mi? Çalışma saatleri düzene girebilir mi? Salondan çıkıp nefes aldıklarında, eğitimlere katılıp daha iyisini yapmak için çaba gösterdiklerinde kuaförlük daha ileriye taşınacaktır. Sizin salonunuzun nasıl bir yapısı var? Gelecekte nelerin değişmesini isterdiniz? Düzen ve denge sektörü ileriye taşıyacaktır.    

İnci Yeldan ile röportajımızı okumak için tıklayın: https://www.hairist.com.tr/meslek_askiyla,_14_sene_ask-540–.html

Önerilenler

Önceki İçerikKanatsız melek
Sonraki İçerikSaç kuruluğu kabusunuz mu?

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz