Saç Kırılması ve Hasar Görmüş Saçlar İçin Tüyolar

Saç kırılması, hemen herkesin başına gelen ve saçların sağlıklı uzamasını engelleyen bir sorun. Yıpranmış uçların eski haline döndürülecek şekilde onarılması mümkün değildir, ancak doğru teknikle saçların daha fazla hasar önlenebilir.

Uçlar yıkandığında otomatik olarak temizlenir. Her gün saç yıkamak saça ekstra yük getirir, haftada üç kez yıkamak yeterlidir. Ayrıca kaliteli, profesyonel bir besleyici şampuan kullandığınızdan emin olmalısınız. Saçları ağırlaştıran ve kurutan akrilatlar veya polietilen gibi silikonları muhteva etmeyen, plastik içermeyen nemlendirici ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Saç tarama

saç kırılması


Saçların fırçalanması günlük bakım rutinimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Düğümlerin çözülmesini kolaylaştıracağı için yıkamadan hemen önce yapılması en idealidir. Ayrıca, ıslak saç telleri çok hassastır, kolayca kırılabilir. Uyandıktan sonra ve yatmadan hemen önce saçınızı düzenli fırçalamak yeterlidir. Saç kırılması ve çekilmesini önlemek için saçınızı aşağıdan yukarıya doğru ilerleyerek taramadığınızdan emin olun.

Saç Bakımı

Saçlarınızın uçlarını uzun süre kesmeyecekseniz, saçı nem dengesi sağlayan bir saç kremi le destemelisiniz. Antioksidan ürünler yıkama sırasında açılan kütikülü kapatarak saçı kirlenmeye neden olan dış etkenlere karşı korur. E vitamini, jojoba yağı, Aloe Vera, ipek proteini ve pantenol gibi bileşenler, saçın kolay taranmasına imkan verirken gergin saç tellerini ağırlaştırmadan ekstra nem sağlar. Yüksek oranda doğal yağ içeren saç kremleri, saçların çok kırılganlaşmasına neden olur. Örneğin, argan veya macadamia yağı kırık uçlara, yabani gül özü ise nem dengesine ilave destek sağlar. Nemlendirici maskeler inatçı buklelere ve uzun düz saçlara esneklik ve parlaklık verir, saçı içeriden onarır, saç kırılması mümkün mertebe önlenir.

Şekillendirici aletler
Saç maşası, saç kurutma makinesi veya düzleştirici kullanırken iki kere düşünün. Isı yayan aletlerle saçı sık sık şekillendirmek saçı zorlar ve yıpratır. Bu nedenle bu aletlerin kullanımına ara vermek, yapabiliyorsanız ısı yayan işlemlerden tamamen vazgeçmek önemlidir. Saçınız hacimsizse ya da istediğiniz gibi şekil veremiyorsanız kuru şampuan, köpük ya da bukle belirginleştirici kremlerden faydalanabilirsiniz.

saçların çok kırılganlaşmasına neden olur. emlendirici maskeler inatçı buklelere ve uzun düz saçlara esneklik ve parlaklık verir, saçı içeriden onarır, saç kırılması mümkün mertebe önlenir.

Önerilenler

Benzer İçerikler