Saç Kırıklarından Nasıl Kurtulursunuz?

Saç kırıkları tüm kadınların zaman zaman karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Olası kırıkları önlemek için yapılabilecekleri MD Kuaför adına Esra Bayraktar şöyle yanıtladı:

“Önemli olan saçlarımız kırılmadan önlem almaktır eğer uzun saçları seviyor ve kestirmek istemiyorsak doğru kuaför ve doğru dialog ile saçlarımız için en uygun ürünleri kullanmalıyız.

Saç uçları kuruyup yıprandığında kırılgan hale gelir ve saç kırıkları meydana gelir.

Aşırı hava koşulları ve fönle kurutma, maşayla düzleştirme ve kıvırma gibi saç bakım tekniklerine maruz kalan saçların uçları kırılabilir. Ayrıca kimyasal saç ürünleri de kırılmaları destekleyebilir.

Saç kırıklarından kurtulmanın yolu nedir?

Saç kırıkları onarılamaz. Onlardan kurtulmanın tek güvenilir yolu onları kesmektir.

Saç kırıklarından kurtulmak için en son trend, mum kesme olarak da bilinen ve “velaterapia” adı verilen bir işlemdir. Bu işlem, süper model Alessandra Ambrosio’nun saçına mum tutan kuaförünün Instagram’da bunun fotoğrafını yayınlamasıyla meşhur oldu.

Mum kesme işleminde,  çevrilip bükülen bir saç kesiti yanan bir mumla yarıya kadar yakılır. Kırık saç uçlarını yakmanın, uçların tekrar kırılmasını önleyen bir mühür oluşturabileceği düşünülüyor. Yine de bazı saç bakımı uzmanları, bunun saçın kırılmasını destekleyeceği ve saç köklerine zarar verebileceğinden endişe ediyor.

Saç maskeleri genellikle saçları nemlendirmeye ve kırık uçları gizlemeye ya da önlemeye yardımcı olsalar da, onları tümden yok edemez.

Menopoza giren kadınların saçlarında daha fazla kırık gelişebilir. Östrojen seviyeleri düştükçe saç derisinde üretilen doğal yağlar azalır. Saçlar daha kuru hale geldiğinden kırılma olasılığı artar.

saç kırıkları

Saç kırıklarını gizlemede en ideal ürünler hangileridir?

Saç maskeleri, saçtaki nemi geri kazanmaya ve saç tellerini güçlendirmeye yardımcı olan derinlemesine bakımlardır. Kırık uçları gizlemek ve saçınızın genel görünümünü iyileştirmek için en ideal ürünlerdir.

Durulanmayan saç kremleri genellikle temiz, havluyla kurutulmuş saçlara uygulanır. Uygulama sırasında saçınızı bölümlere ayırmak, saç kreminin dipten uca saça tam anlamıyla nüfuz etmesine yardımcı olabilir.

Saç kırıklarını önlemeye yardımcı en etkili ürünler için tıklayın.

Saç kırıklarını ortadan kaldıramazsınız ama sıklığını ve şiddetini azaltmak için şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Tercihen altı haftada bir, düzenli saç kesimi yapın ve düzeltin.
  • Saçınızı her gün yıkamayın. Yıkarken şampuanı atlayıp sadece saç kremi kullanmayı deneyin.
  • Sert içerikler içermeyen tamamen doğal şampuanları seçin.
  • Islak saçı çözmek için geniş dişli bir tarak kullanın.
  • Renklendirme ve kimyasal düzleştirme gibi saça zarar veren işlemleri kısıtlayın.
  • Isıya karşı koruyucu bir sprey kullanın ve ısı yayan aletlerin kullanımını en aza indirin.
  • Biotin ve folik asit gibi saçı güçlendiren takviyeler alın.”

Önerilenler

Benzer İçerikler