Kısa Saç Hızlı Bir Şekilde Nasıl Uzar?

Saçın hızlı uzaması hangi etkenlere bağlıdır? Kısa saçları hızlı bir şekilde nasıl uzatabileceğiniz, uzarken iyi görünümü nasıl koruyabileceğiniz ve hızlı uzaması için hangi bakım ürünlerini kullanmanız gerektiğine ilişkin detayları Kodal Kuaför’den Fatih Kodal  şöyle anlattı:

Kısa saçlarınızı uzatırken adım adım ilerlemeniz ve kuaförünüzden danışmanlık alarak hedeflediğiniz saç modelini ve uzunluğunu belirlemeniz gerekir. 

Öncelikle saç tipinizi (kıvırcık  ve dalgalı ya da düz) ve saçınızın sağlık seviyesini öğrenin.

saçın hızlı uzaması

Kıvırcık Saçlarınızı Uzatırken

Düzenli olarak şekil vermelisiniz. Hedeflediğiniz boyda modele gelinceye kadar düzenli olarak kuaförünüze uğrayarak maksimum her 2 ila 6 ayda bir uçlarını kestirmeniz fayda sağlar. Düzenli olarak kesilen saçlar, sanılanın aksine  aslında daha çabuk uzar. İncelen ve kırılan saç uçları koparak kırılmalara neden olacağı için saçınızın uzamasını geciktirir. Dilediğiniz boya ulaşana kadar saçınızı şekillendirmek ve sağlıklı tutmak için kullanmanız gereken ürünler konusunda kuaförünüze danışabilirsiniz. 

Düz Saçlarınızı Uzatırken

Maksimum 2 ila 4 ayda bir kesim ihtiyacınız olacaktır. Kırılan ve incelen saç uçlarını kestirmeniz saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Düz saçlarda hacim sorunu yaşanabilir; şekil vermek, istediğiniz görünüme ulaşmak ve kolay kulanım için kuaförünüzden şekillendirici ürün desteği almanızda fayda var.

Saçınızı Uzatmak İstiyorsanız Platin Renge Boyatmaktan Kaçının!

Koyu bir tondan açık sarıya geçmek saçınızın uzamasını ciddi ölçüde geciktirebilir. Saçın kütikülü (dış tabakası) açıcıdan zarar gördüğünde, daha fazla yıpranmaya veya kırık uçlara yol açar, bu da uzamayı engeller. Kimyasal işlem sayısı ne kadar az olursa saçınız o kadar iyi uzar.

Doğru Besinleri Tercih Edin

Saç büyümesini desteklemek için, saçı içeriden beslemeniz gerekir. Protein açısından zengin gıdalar tüketin. Yeterince protein alamayan kadınlar genellikle saçlarında daha fazla dökülme yaşıyor. Ayrıca beslenme uzmanları A, C ve E vitaminleri, çinko ve demir gibi minerallerin yanı sıra omega-3 yağ asitlerinin daha sağlıklı saçlara katkıda bulunabileceğini belirtiyorlar.

Isı Yayan Şekillendirme Araçlarından Kaçının

Maşa ve düzleştiriciler gibi ısı yayan aletleri aşırı kullanmaktan vazgeçin. İlla kullanmanız gerekiyorsa, sıcaklık ayarını düşük seviyede tutun ve daima ısıya karşı koruyucu bir saç ürünü kullanın, aksi takdirde saçınıza zarar vererek kırılmasına neden olursunuz. Ürün önerisi: Kerastase Resistance Extentioniste Thermique Isı Koruyucu Krem

Fatih Kodal’ın Hacim ve Parlaklık İçin Ürün Tavsiyesi:

Kerastase Initialiste Advanced Sculpt and Hair
Saç tellerini kalınlaştıran ve parlaklaştıran bu ürün, bitkisel özlü bioteknolojisi ile bakım yaparak saç uzamasını destekliyor ve yeniden yapılanmış, sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlıyor.

Kérastase Extentioniste
Saçın hızlı ve güçlü uzaması, kırılmaması için dipten uca beslenmesi gerekir. Beslemek için ihtiyacınız olan ise zengin içeriklere sahip saç bakım ürünleridir. Kérastase Extentioniste serisi, saçı besleyen Kreatin R ve Maleik Asit içerir.

Kerastase Resistance Bain Extentioniste Şampuan

Diğer Etkili Ürünler:

Aveda Invati Advanced Yoğun Dolgunlaştırıcı Maske

Davines Naturaltech Nourishing Şampuan 

Önerilenler

Benzer İçerikler