Saç Botoksu ve Faydaları Nedir?

Saç botoksu, havyar yağı, antioksidanlar, B5 vitamini, E vitamini ve kolajen kompleksi gibi bileşenler kullanılarak hasar görmüş ve kırılmış saç tellerini onarmak için tasarlanmış derinlemesine bir saç bakımıdır.

Saç Botoksunun Faydaları

Hasar görmüş saçları onarır, nem ve parlaklık katar, yumuşatır ve pürüzsüzleştirir.

Serbest radikallerle savaşır

Havyar yağı, serbest radikal hasarıyla mücadelede etkili olan vitaminler içerir. Vücut serbest radikallerle savaşan doğal bir antioksidan üretir. Ancak vücut yaşlandıkça savunma mekanizması azalır ve serbest radikaller saça saldırmaya başlar, bu da yaşlanan saçta oksidatif strese neden olur, yani saçı bozar veya yaşlandırır. Saç botoksu, serbest radikallerle savaşan antioksidanlar, B5, E vitamini içerir.

Hasar görmüş saçları onarır

Saç botoksunun bileşenlerinden biri kolajen proteindir. Proteinkuru, kırılmış, kırılgan ya da kimyasal işlemler ve ısıyla şekillendirme dolayısıyla zarar görmüş saçlar için çok önemlidir. 

Nemlendirir

Saçın sağlıklı ve kırılmadan kalması için neme ihtiyacı vardır. Bu türi derinlemesine bakım uygulamaları, saç tellerini nemlendirmek ve elastikiyetini artırmak için elzemdir.

Yumuşaklığı ve parlaklığı saça geri kazandırır   

Saçınız donuk görünüyorsa, pürüzlüyse ve besleyici yağlara ihtiyaç duyuyorsa, saç botoksu ile saçınıza yumuşaklığı ve parlaklığı geri kazandırabilirsiniz.

Saç tellerini pürüzsüzleştirir           

Kütikülü kapatmaya yardımcı olan yağlar sayesinde, hasar görmüş saç tellerini, pürüzsüz ve daha dolgun saç tellerine dönüştürebilir.

Keratin Bakımından Farkı Ne?  

saç botoksu

Saçı pürüzsüzleştiren ve elektriklenmeyi gideren kimyasal bir işlem olan keratin bakımından farkı, kimyasal olmayan, saçınızın daha pürüzsüz ve nemli hissetmesini sağlayan, derinlemesine bir bakım olmasıdır. Birçok keratin bakımı saç tellerini düzleştirmek için kimyasal formaldehit içerir, saç botoksu ise saçınızı doğal maddelerle besler. 

Kimler Kullanmalı? 

Saç botoksu, özellikle kırık ve bölünmüş uçlar, saç incelmesi, hacim eksikliği, hasarlı saçlar ve matlık gibi yaygın saç sorunlarının giderilmesinde etkilidir. 

Ne Kadar Sıklıkla Kullanabilirsiniz?

Bakım rutini üç ila dört ay sürebilir.

Saç derisi bakımlarıyla desteklenmeli

Saç botoksu, her yönden sağlıklı saçlara sahip olmak için her iki haftada bir ya da ayda bir saç derisi bakımlarıyla desteklenmeli.  Temiz ve sağlıklı bir saç derisine sahip olduğunuzda sağlıklı uzayan, güçlü ve parlak saçlara sahip olursunuz.

Saç Botoksu Nasıl Kullanılır?

Kuaför salonlarında bir hizmet olarak sunulsa da, derinlemesine bakımlar aynı ürünlerle evde de uygulanabilir. 

Saçınızı yıkayıp tamamen kuruttuktan sonra, derinlemesine bakım ürününü saç tellerine uçtan uca uygulayın. 30 dakika sonra (veya ürün üzerinde belirtilen süre kadar) bekledikten sonra, saçı durulayın ve şekillendirin.

Önerilenler

Benzer İçerikler