Ruj Sürme Teknikleri

UZMANINDAN RUJ SÜRME TEKNİKLERİ

Tüm makyajı tamamladınız ve iş ruj sürmeye geldi. Doğru atacağınız bir adımla makyajı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Doğru ruj seçimi bu noktada gerçekten çok önemli yanlış kullanılan bir renk makyajı basitleştirebilir ya da dudakları kötü gösterebilir. Bizde MM Bahçecik Kuaför Makyaj Uzmanı Özlem Ayaş’tan bu konu da öneriler istedik:

 ruj, teknik, rujsürme, saç, tasarım, makyaj, moda, ruj sürme teknikleri, uzman görüşü, mm bahçecik, özlem ayaş

Fotoğraf: Yves St. Laurent Backstage Beauty

İlk adım dudağı tanımaktan geçer. Eğer makyaj yapacağınız kişi ince dudaklıysa mutlaka bir dudak kalemi yardımıyla dudakların kenarlarına dudak çizgisini belirleyecek şekilde bir çerçeve çizin. Bu şekilde rujun kalıcılığını arttırmış olacaksınız. Olduğundan daha kalın bir görüntü elde etmek isteyenler çerçeveyi biraz daha kalın tutabilir. Kalemi çektikten sonra kalemle aynı tonlarda bir ruj ile çerçevenin içerisini doldurun ve böylece az risk alarak daha kalıcı bir ruj elde etmiş olursunuz. Ruju sürdükten sonra dolgun ve dikkat çekici dudaklar isteyen kadınlar için rujun üzerine bir parlatıcı sürerek de makyajı tamamlayabilirsiniz.

Kalın dudaklı kadınlara sürülecek koyu renkli rujlar dudakların üzerine dikkati toplayacaktır. Makyaj uygulaması yaptığınız kişi, dudaklarının çok dikkat çekmesinden rahatsız oluyorsa, açık renkli ya da dudak rengi tonları tercih etmelisiniz. Ayrıca yine koyu renkler, ince dudakları da olduğundan küçük gösterecektir.

ruj, teknik, rujsürme, saç, tasarım, makyaj, moda, ruj sürme teknikleri, uzman görüşü, mm bahçecik, özlem ayaş

Fotoğraf: Yves St. Laurent Backstage Beauty

 

Rujun kalıcılığını sağlamak için ise ruju sürmeden önce dudaklara pudra sürerek rujun daha uzun süreli kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Mat bir görünüm elde etmek isterseniz de bir peçeteyi dudağınıza hafifçe bastırıp dudağın üzerindeki fazla ruj katmanını alabilir ve matlığı yakalayabilirsiniz.

 

Bilginin daha ulaşılabilir olduğu günümüz teknolojisinde kuaförlüğün dijital ortamdaki haber kaynağı hairist.com.tr’nin resmi mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975