Hayatımıza Hareket Getirme Çabası: Renkli Pop Saçlar

Covid-19 pandemisi ile monotonlaşan ve bir parça da sıkıcı hale gelen hayatımıza renk katmak için çıkış yolunu modada arıyoruz. Bu tür bir arayışın sonucunda ortaya çıkan yeni trendlerden biri de Renkli Pop saçlar. Bunu hayatlarımızda yitirdiğimiz hareketi saçlarımızla telafi çabası olarak görebiliriz.

Yakın zaman önce Billie Eilish ve Dua Lipa’da görmüş olduğumuz Renkli Pop saçlar, şimdi anaakım bir trende dönüştü.

Tüm saçı boyamadan saçınıza sadece bir blok parlak renk eklemek kadar basit. Herkes saçının tamamının parlak veya yoğun bir renk olmasını istemez; bu nedenle Renkli Pop Saç Trendi ideal bir çözüm sunuyor.

Renkli Pop
Instagram @thesalonish

Toplumun ve yaşam biçiminin sürekli bir değişim göstermesi nedeniyle, daima normları yıkmaya ve birey olarak öne çıkmaya çalışıyoruz. Saçlarda gördüğümüz bu renk patlaması da sessiz bir “Ben buradayım,” ifadesi 

Kişiye Özel

Üstelik, bu Renkli Pop trendini saçınıza nasıl aktaracağınız da tamamen kişisel tercihinize göre değişiyor. Cesur olmak ve yüzü  çevreleyen renkli patlamalar yapabilir ya da daha yumuşak bir görünüm tercih edebilirsiniz. 

Renkli Pop
Instagram @shmeggsandbaconn

Açık Renk Saçlar İçin

Instagram @shmeggsandbaconn

Renk ve kesim her zaman el ele gider. Kesilen katlar renk patlamalarını daha belirgin hale getirebilir. Renkleri öne çıkarmak için, açık renk saçlara sahip olanların yapması gereken tek şey kuaförlerinden, yapabildikleri “en hafif sarıya” bir “pop”  renk eklemelerini istemek. Saçınız sarı olsa bile, kendi saç renginize ve elde etmeyi umduğunuz renge bağlı olarak yeniden açma ve tonlama yapılması gerekebilir. Kızıl, pembe ve turuncu renkler bazen tonlama yapılmadan da gerçekleştirilebilir.

Koyu Renk saçlar İçin

Renkli Pop
Instagram @mghairartistic

Saçın koyu renk ise saçlarınızı Color Pop yapmak mümkün, ancak istediğiniz görünüme ulaşmak biraz daha zaman alacaktır. Koyu saçlar için ekstra birkaç adım daha mevcut.  Birincisi, genellikle folyolarda yapılan renk açma (saçın boyamak istediğiniz bölgesinde) işlemi. 

Renkli Pop
Instagram @sofaequis

Daha sonra, arzu edilen sarıya ulaştığımızda, soğuk mavi, mor veya nane yeşili renklerden herhangi birini Pop Renk olarak kullanmak istemeniz halinde istenmeyen sıcak tonların (sarı veya turuncu gibi) ortadan kaldırılması gerekir.

Instagram @mghairartistic

Önerilenler

Benzer İçerikler