Amazon Salon: İlk Artırılmış Gerçeklik Kuaför Salonu

Dünyanın önde gelen e-ticaret şirketi Amazon’un Londra ayağında hizmete girecek yeni arttırılmış gerçeklik kuaför salonu Amazon Salon, müşterilere saç bakımı ve şekillendirmede önde gelen teknik, ürün ve hizmetlerden bazılarını deneyimleyebilme imkanı sunacak.

Londra’nın Spitalfields semtinde iki kat üzerinde ve 1500 metrekareyi aşkın bir alanda yer alan Amazon Salon, artırılmış gerçeklik (AR) saç danışmanlığında en yeni sektör teknolojisini sunacak.

Amazon Salon

Amazon Salon’daki saç bakımı ve şekillendirme hizmetleri, Londra merkezli bağımsız bir salon olan Neville Hair & Beauty’nin sahibi Elena Lavagni tarafından sağlanacak.

Amazon İngiltere Ülke Müdürü John Boumphrey, “Bu salonu, müşterilerin sektördeki en iyi teknolojiyi, saç bakım ürünlerini ve kuaförleri deneyimlemesi için tasarladık. Bu eşsiz mekanın bizi müşterilerimize bir adım daha yaklaştırmasını istiyoruz. Amazon Salon sektörle işbirliği yapabileceğimiz ve yeni teknolojileri test edebileceğimiz bir yer olacak,” dedi.

Yeni Bir Salon Deneyimi

Amazon Salon’da müşteriler, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak farklı sanal saç renklerini deneyebilecek, şekillendirme istasyonlarında yer alan Fire tabletlerinde eğlencenin tadını çıkarabilecek ve yeni görünümleri yakalayabilecek.

Amazon Salon

En çok satan profesyonel saç bakım ürünlerini sergileyen salon, ayrıca müşterilerin ilgilendikleri ürünü vitrinde kolayca gösterebilecekleri, marka videoları ve eğitim içeriği de dahil olmak üzere ilgili bilgileri görebilecekleri yeni “point and learn” teknolojisini test edecek. Müşteriler, ürünleri sipariş etmek için raftaki ilgili QR kodunu tarayarak Amazon.co.uk üzerindeki ürün detay sayfasını ziyaret edebilir ve ürünü doğrudan evlerine teslim edilmek üzere satın alabilirler.

Amazon Salon

Amazon Salon, önümüzdeki haftalarda halka açılmadan önce başlangıçta yalnızca Amazon çalışanlarına açık olacak. Bu, yeni ürünleri ve teknolojilerin sergilendiği deneysel bir mekan olacak.

Profesyonel güzellik sektörünü desteklemek için tasarlanan bu girişim, Amazon.com.tr’deki Amazon Profesyonel Güzellik Mağazası’nın lansmanının ardından geldi. Bu güzellik mağazası ise saç ve güzellik işletmelerine, düzleştiriciler ve saç kesme makinelerinden bukle maşalarına ve saç kurutma makinelerine kadar Amazon’un on binden fazla salon ve spa ürününe kolay erişim sağlıyor. Mağaza, profesyonellere toptan fiyatlandırma ve faturalama, minimum sipariş sınırı olmaksızın alışveriş, hızlı teslimat gibi avantajlar sunuyor.

Amazon Salon

Birinci Sınıf Saç Şekillendirme

Amazon Salon’daki saç bakımı ve şekillendirme hizmetleri Elena Lavagni ve kuaför ekibi tarafından sağlanacak. 20 yıldır Londra’da bulunan, saygın Neville Hair & Beauty Salon’un sahibi olan Elena ve ekibi, Paris Moda Haftası ve Cannes Film Festivali için yaptıkları çalışmalar ve son teknoloji saç ve güzellik bakımlarıyla tanınıyor. Amazon Salon, yetişkinler ve çocuklar için kesim ve fön, saç renklendirme, röfle, balyaj, doku bakımları ve örgüler dahil olmak üzere çeşitli kuaförlük hizmetleri sunacak.

Neville Hair & Beauty’nin sahibi Elena Lavagni, “Bu projenin bir parçası olmaktan çok memnunum. Salon, müşterilere tamamen benzersiz bir deneyim sunmak için klasik kuaför hizmetlerini teknolojiyle birleştiriyor. Bu salonu hayata geçirmeye yardımcı olmak için sektördeki 40 yıllık deneyimimizi kullanmaktan gurur duyuyorum,” dedi.

Amazon Salon Stil ve Güvenliği Garanti Ediyor

Müşterilerin ve kuaförlerin sağlık ve güvenliklerinin ön planda tutulduğu salon, güvenli bir ortam oluşturmak için ücretsiz yüz maskeleri ve dezenfektan sağlamanın yanı sıra ateş ölçme ve salon kapasitesini azaltmak gibi adımlar attı. Her şekillendirme istasyonunu ayırma perdeleriyle bölünürken müşteriler yüz maskeleri takacak. Ekipman, her kullanımdan sonra sterilize edilecek.

Saçı Drone ya da Robot Kesmeyecek
Müşteriler gerçek insanlar tarafından sağlanan saç kesimi, rögle balyaj ve örgü gibi hizmetleri alabilecekler.

Müşteriler “Insert Hair Color Here” ile nasıl görüneceklerini görebilecek
Atırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde farklı saç renkler denenebiliyor. Ateşli bir kızılın ya da platin sarısının sizde nasıl görüneceğini görmek istemez misiniz?

Ürün alışverişi
Size en uygun yumuşatıcı serumu veya saç maskesini bulmak ister misiniz? Raflardaki bir ürünü işaretleyerek marka videoları ve eğitim içeriği dahil tüm ilgili bilgiler ekranda görünüyor. Raftaki ilgili QR kodunu tarayıp Amazon.co.uk üzerindeki ürün detay sayfasına yönlendirilecek ve satın alabileceksiniz.

Kahvenizin yanında okumak için eski eski dergileri unutun
Covid, salonda dergileri hijyen kaygıları nedeniyle ortadan kalktı, ancak Amazon salonu bunu bir sonraki seviyeye taşıyarak her müşterinin her tasarım istasyonunda bir Amazon Fire tableti kullanmasını sağlayacak, böylece müşteriler randevuları boyunca vakit geçirebilecekler.


Önerilenler

Benzer İçerikler