Renklerin Şifresi

0

Renk Şifresi seansları, renk eğitimleri, satış odaklı renk üretim çözümleri ve renk odaklı prodüksiyon.

Renklerin Şifresi
Zeynep Tarhan Muslu

ReCrea Academy’nin kurucusu ve yöneticisi olan Zeynep Tarhan Muslu ile konuştuk.

Estetica: Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Zeynep Tarhan Muslu: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’ni ve Royal Academy of Dancing eğitimleri sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldum. 10 yıl uluslararası dergilerde moda editörlüğü ve buna paralel olarak stil danışmanlığı yaptım. Daha sonrasında Renk Şifresi markasıyla kişi ve kurumları renkle ilgili eğitmeye karar verdim.

Estetica: Renklerin hayatımızdaki önemi ve renkler söz konusu olduğunda kuaförlerin bu anlamdaki yeri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Zeynep Tarhan Muslu: Çok önemli! Çok sevindirici ki kuaförlük mesleği Türkiye’de kendini geliştirmeye çok açık ve yaratıcı kişiler tarafından icra ediliyor. Renklerle ilgili ortak çalışmalar gerçekleştirdiğimizde, hem ekiplerini hem de müşterileriyle birlikte çalıştığımızda çok etkili sonuçlar alabiliyoruz. Burada müşteriyle kuaförün teknik olarak aynı dili konuşmasını sağladığımız için ve bunu kişinin stiline kesin olarak adapte olacak doğru formülü ürettiğimiz için sonucu garantiliyoruz.

Estetica: Renk şifresi konusunda saç tasarımcılarının önerileriniz neler olacaktır? Bu konuda desteklenmeleri durumunda bunun yaptıkları işe yansıması nasıl olacaktır? Nasıl tüyolar verebilirsiniz?

Zeynep Tarhan Muslu: Kuaförler renkle ilgili eğitimler alıyorlar. Fakat bu eğitimler genellikle üreticiler tarafından modellenmiş eğitimler. Bir renk bilgisine sahip olmaları güzel. Fakat renk konusu bir kozmetik firmasının üretimiyle sınırlı kaldığında bireyler için her defasında nokta atışı uygulamalar yapmak kolay olmuyor. Renk Şifresinde bu konuya çok daha bütünsel bakıyoruz. Müşterilerinin renk formüllerini rahatça anlamaları için ekipleri ve gerekli durumlarda müşterileri eğitiyoruz. Bu sayede müşteri ve kuaför arasında kesin uyum ve doğru sonuç sağlanıyor.

Renklerin Şifresi

Estetica: Sonbahar-Kış 2018-2019 renkleri hakkında bilgi verir misiniz? Color of The Year var mı? Bunun faklı materyallerde, makyajda ve saçta yansıması nasıl olacak?

Zeynep Tarhan Muslu: Renk Şifresi belirlerken ilk adımda sezon ve trendlerden bağımsız hareket etmek gerek. Biz kişinin hangi tonları, ne oranda, hangi başka tonlarla beraber kullanabileceğini çalışıyoruz. Buna bağlı olarak saç rengi, kesimi, modeli nasıl olacak, kişi röfle, balyaj, ombre gibi uygulamalar yapabilir mi yoksa yapmamalı mı bu bile çıkıyor. Sezon renkleri ve bu renklerden hangilerini stiline adapte edebilir ona ikincil olarak bakıyoruz.

Estetica: Bu konuda seminerleriniz varsa saç tasarımcıları nasıl katılabilir?

Zeynep Tarhan Muslu: Renk Şifresi’nde birçok hizmetimiz var, bireysel ve kurumsal eğitimler yapabiliyoruz. Saç tasarımcılarının ekipleriyle beraber alabilecekleri eğitimlerimiz de mevcut. Bu konularla ilgili bize ulaşarak onlara sunacağımız çözümleri öğrenebilirler.

Röportajı Estetica Dergisi Sonbahar Sayısı’nda bulabilirsiniz.


Abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım…

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.