Renk dosyasından özetler – 8

Renk dosyasından özetler – 8

2016 Yılında başlattıkları “Renk Uzmanı” eğitimleriyle renklendirme işinde kendini geliştirmek, fark yaratmak ve uzmanlaşmak isteyen kuaförlere yönelik kapsamlı bir eğitim programı sunan Schwarzkopf Professional için İnci Yeldan ve Pazarlama Müdürü Şehla Heper şu bilgileri paylaştı:

‘Renklendirme işi, moda ve sanatın dokunuşlarıyla, dekorasyon, kozmetik ve daha birçok sektör ile aynı anda gelişiyor. İnsanların bakış açıları, yaşam biçimleri, kendilerini ifade etme biçimleri değişiyor. Bu değişimler ilk olarak etkisini en önemli aksesuarımız olan saçta gösteriyor. En ünlü modacılar sokak stillerinden ilham alırken, kadınlar da yolda gördükleri etkileyici bir saç rengine kavuşmak istiyor veya hayranı oldukları ünlüler gibi görünmek için saçlarını renkten renge boyatıyor. Bu durum Schwarzkopf Professional olarak; moda haftalarından, kırmızı halı stillerinden ve en ünlü şehirlerin sokak stillerinden ilham alarak yarattığımız renklendirme ürünleri ile ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor.

saç, moda, tasarım, kuaför, renk, boya

Bundan 5-6 yıl önce, salonlarda röfle, dip boya gibi daha geleneksel renklendirme trendlerini görüyorduk. Son yıllarda şehirli ve özgür kadınlar güçlendikçe saçların daha fazla renklenmeye başladığını gördük. Pastel tonlamalarla başlayan  minik dokunuşların yanı sıra, artık saçlarda çok daha baskın ve canlı renkleri görebiliyoruz. Müşteriler artık daha cesur! Eskiden kuaförler yeni renkler için müşterileri ikna etmeye çalışırken, şimdi müşteriler trendleri takip edip kuaförlerine renk talepleriyle geliyor. Instagram ve diğer dijital uygulamalarla beraber tüketiciler ünlüleri ve modayı takip edebildiğinden, bu trendlerin Türkiye’ye gelişi hızlandı.  Eskiden sadece Ombre’yi konuşurken bugün Blondre, Sombre, Sun Kiss gibi yeni teknikleri görebiliyoruz. Moda başkentlerindeki trendler artık günlük trendler haline geldi. Geçen senenin ortalarında ortaya çıkan Normcore akımı (sade bir kot, bir t-shirt ve nude tonlarında makyaj ile sokağa çıkma trendi) ile kadınların doğal görünümü; iş hayatından, spora, hatta gece hayatına kadar her alana taşıdıklarını görüyoruz. Bu da bize doğal toprak tonları dediğimiz nude tonlarının saçlarda da daha sık kullanılmaya başlanacağını gösteriyor. Glamcore akımı ile payetlerin, abartılı ve parlak parçaların günlük stilimizin parçası olmaya başladığını, moda haftalarında ve ünlülerin sokak stillerinde fark ediyoruz. Kadınlar artık küçük risklerle çarpıcı renkleri denemek istediğinden yarı kalıcı boyaların da öne çıktığını görebiliyoruz. Parlak mavi ve yeşiller, göz alıcı kırmızı ve turuncular, iddialı pembe ve morlar bu yaz saçlarda en çok göreceğimiz trendler haline gelecek. Yine yaz aylarında, canlı ve yoğun renk tercih etmeyen sarı ve açık renkli müşterilerin saçlarında, pembemsi çilek, mint yeşili, çelik mavi, buz gibi pastel tonlarını bol bol göreceğiz.

Haberin devamı için Estetica Dergisi Renk Sayısına göz atabilirsiniz.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975