Renk dosyasından özetler – 7

Renk dosyasından özetler – 7

Kadınların çok daha cesur ve yenilikçi olduğunun, modayı ve trendleri daha çok takip ettiğinin altını çizen Matrix Eğitim Müdürü Elif Demir trendler ve Matrix hakkında şunları söylüyor:

‘Geçmişte kadınlar ihtiyaç olarak, örneğin beyaz kapatmak için kuaför salonlarını ziyaret ederken artık saç renklendirmek tamamen bir yaşam biçimi haline geldi. Tek bir renk ya da tüp ile yapılan saç boyalarının yerini, daha yansımalı ve transparan doğal görünümlü renklendirme servisleri aldı. Kadınlar çok daha cesur ve yenilikçi, modayı ve trendleri daha çok takip ediyor. Kişiye özel servisler ön planda. Bölgesel renklendirmeler ile renklendirme servisleri kişiselleştiriliyor. Teknolojinin gelişmesiyle de ürünler ve servisler çok daha kolay, hızlı ve pratik bir hal aldı. Saç sağlığına da çok daha fazla önem veriliyor.Yenilikler, salonlara eğitimler ile taşınıyor. Saç sağlığının öneminin kavranması, servislerin püf noktalarının öğrenilmesi ve farkındalığın artmasında eğitimin önemi çok büyük.

Her salonun ihtiyacı birbirinden farklı olsa da, tüm salonlarda temel ihtiyaç sonuca ulaşana kadar, mükemmel servisi sunmaktır. Bu nedenle, renklendirme öncesi hazırlık ve müşteri danışmanlığı çok önemli. Artık kuaförlerin saç boyayan kişi yerine, birer renk uzmanı olması gerekiyor. Neden ve nasıl renklendirme yapacağını profesyonelce, ifade gücünü kullanarak anlatabilmeli. Bu da profesyonel markaların, akademilerin sunduğu eğitimler ile mümkün. Eğitimde ürünün değil, servisin ve tüketiciye pazarlama tekniğinin anlatılması temel kural.

Haberin devamı için Estetica Dergisi Renk Sayısına göz atabilirsiniz.

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975