Renk dosyasından özetler – 6

Renk dosyasından özetler – 6

Renklendirme konusundaki araştırma labarotuvarları ve çalışmaları ile lider konumda bulunan L’Oréal Professionnel ürünleri için Eğitim Müdürü Uğur Bakan’dan renklendirme hakkında bilgi aldık:

‘Renkler ve yansımalar her zaman değişebilir. Ancak bugün sarı saç rengini tercih eden kadınlar da dahil olmak üzere, renk konusunda değişmeyen bir şey var: Tüketici beklentisi. Kuaföre giden kadınların bir numaralı beklentisi “saç renginin kalıcılığı” ve bu yüzden kuaförlerin sarışınlığı yaratırken bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Yeni teknolojiler sayesinde saçta daha uzun süre kalıcı, soğuk yansımasını kaybetmeyen renk sonucunu elde etmek mümkün. L’Oréal Professionnel’in amonyaksız ve kokusuz saç boyası Inoa, kısa bir süre önce lanse ettiği High Resist teknolojisi sayesinde, sarışın tonlarda uzun süreli sonuç sağlıyor. Renklendirme uzmanlarının sarışın tonları yaratırken istenmeyen çiğ sarıları engellemek için daha irize yansımaları tercih etmeleri gerekiyor. Çünkü kadınlar daha soğuk ve doğal renk sonucu görmek istiyorlar!

saç ,tasarım ,moda ,kuaför ,renk ,boya

L’Oréal Professionnel’in geniş kapsamlı eğitim programı sayesinde, hem temel renklendirme bilgilerine hem de son dönemlerde moda olan saç renklerinin teknik olarak nasıl yaratılabileceğine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, doğal renklerin yanında daha “kişisel” sonuçlar artık daha çok talep görüyor. Çünkü her kadın benzersiz olmak istiyor. L’Oréal Professionnel’in saç konturu servisi sayesinde yüz şekline göre saç renginde röfle ve gölgelerin oluşturulması ile saç rengi – ten rengi – göz rengi uyumuna dikkat çekebilir ve kişiye “en çok yakışan” görünümü elde edebilirsiniz.

Son olarak, son dönemlerde Amerika ve Avrupa’da trend olduğunu bildiğimiz ve artık yavaş yavaş Türkiye’de de trend haline gelen saç renklerinden bahsedecek olursak: Pastel; dekolore olmuş saçlarda soğuk ve canlı yansımalar artık çok moda. Bugün Pinterest gibi dijital mecralarda “Pastel” tonlara oldukça sık rastlıyoruz. Gri; “Granny Hair” olarak trend olan gri saç rengi, gri’nin “yaşlı” algısını yok etti ve salonlarda en çok talep gören saç rengi haline geldi. Gökkuşağı; artık tek renk değil, çok renk moda. Renk geçişlerinin uyumuyla, kızıl, mavi, sıcak sarı, yeşil gibi ana ve ara renklerden oluşan bir saçı sokaklarda görürseniz hiç şaşırmayın, bugünün yeni modası bu.

Haberin devamı için Estetica Dergisi Renk Sayısına göz atabilirsiniz.

 

hairist.com.tr’nin resmi

 mobil uygulaması Android ve IOS işletim sistemli akıllı telefonlarda!  

İndirmek için tıklayın:   

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiroller.mobi9450942228

 

https://itunes.apple.com/tr/app/hairist/id982145975