fbpx

PRP Tedavisi ile Gençleşmeye Hazır Mısınız?

PRP (platelet rich plasma) tedavisi, kişinin kendi kanının, plazma kısmının ayrıştırılarak içindeki “platelet” denilen ve vücudumuzda kanın pıhtılaşmasında görev alan hücrenin çoğaltılması ile yapılır. Peki bu plateletler ne işe yarıyor? Bu özel hücreler aslında sadece pıhtılaşmayı değil, hücre yenilenmesini de büyük oranda arttırıyor. Bu sayede hem yara iyileşmelerinde hem de vücutta meydana gelebilecek bazı anormalliklerde bu yöntem kullanılabilir. Kişinin kimyasal hiçbir madde kullanmadan sadece kendi kanıyla iyileşmesi ne kadar olağanüstü bir durum öyle değil mi? Peki PRP Tedavisi, estetik açıdan hangi alanlarda kullanılıyor. İsterseniz gelin bir de bu mucizevi yöntemin estetik boyutuna göz atalım.

prp yöntemi
Dreamstime

PRP Tedavisinin Cildimizdeki Etkileri

PRP yöntemi, yalnız hastalıklarda değil, kişilerin cildinin canlanmasında ve vücudumuzun gençleşmesinde de kullanılıyor. Plateletlerin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde, hücrelerimiz hızlı bir şekilde yenilenirken yaşlı bir görüntüye sahip olan cildimiz gençleşiyor, kırışıklıklarımız düzleşiyor ve canlı bir görüntü elde ediyoruz. Derimizdeki elastin ve kolajen proteinlerin sayısını arttıran büyüme faktörleri sayesinde kendi kanınızla anti-aging bakımı almış olacaksınız. İşte PRP tedavisi saymakla bitmeyen avantajlarından birkaçı:

  • Cildinizi canlandırarak daha parlak bir deriye sahip olmanızı sağlar.
  • Yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini ve normal hale gelmesini sağlar.
  • Cildinizdeki kırışıklıklar, kaz ayakları ve çatlaklara karşı hızlı bir bakım olanağı tanır.
  • Saç dökülmelerine karşı veya zayıf saçların tedavisinde oldukça etkilidir.
  • Ameliyat izlerinin hızlı bir şekilde normale dönmesinde kullanılır.
  • Vücudumuzun yüz, bacaklar, kollar, boyun ve göğüs gibi kısımlarında gözle görülür gençleşme sağlar.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP Yönteminin uygulanma metodu ve sıklığı uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Sizlerden bir miktar kan alınıyor ve laboratuvar şartlarında ayrıştırılıyor. İçindeki plateletler özel yöntemlerle çoğaltıldıktan sonra bu kan tekrardan ilgili bölgeye enjekte ediliyor. Örneğin, saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya olan bir kişinin saç diplerine enjekte edilen bu kan, o bölgenin gençleşmesini ve yenilenme hızının artmasını sağlıyor. En sık kullanılan saç dökülme tedavileri arasında yer alan PRP Yöntemi, aynı şekilde vücudun çeşitli yerlerine uygulanarak hızlı bir şekilde gençleşmenizi sağlıyor. Sizler de kimyasallara temas etmeden kendi kendinizi gençleştirmek istemez misiniz?

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz