Projelere açığız…

Kategori

Projelere açığız…

Son dönemde ortaya koydukları işlerle ses getiren Kuaförler Derneği Başkanı Mahmut Ebil’den mesaj var…

‘1984 yılından bu yana gönüllük esası ile faaliyet gösteren bir derneğimiz var. Bizim değil, hiçbirimizin değil ama hepimizin. Dile kolay tam 35 yıldan bu yana sadece kuaförlük için sadece kuaförler için hizmet veren bir dernek…

Neler neler başarıldı.. Neler yapıldı anlatmakla sayılmaz. Bu nedenle bugüne kadar yönetimlerde görev almış tüm meslektaşlarım başta olmak üzere tüm üyelerimizi ve destek veren markalarımızı önce kutlamak istiyorum. Mesleğimiz için konan her taş bizim için değerli. Çünkü mesleğimizi değerli kılma yolunda en ufak taş bile hepimiz için önem taşıyor. Her yönetim ve her üye bu bilinçle bu çatı altında görev alıyor. Biz de aynı ruha sahip bir yönetim olarak sadece üyelerimizin verdiği coşkuyla değil tüm Türkiye’deki meslektaşlarımızın enerjisi ve teveccühleri ile yeni projeleri hayata geçiriyoruz:

Önümüzde çok önem verdiğimiz, Türkiye’de bir ilk, dünyada ise ikincisi olacak olan Kuaförlük Müzesi var.

Hayal etmesi bile zordu. Yerel yönetimlerin desteğiyle ve sizlerin de maddi-manevi katkılarıyla Türkiye’nin ilk, dünyanın ikinci Kuaförlük Müzesini hayata geçireceğiz.

Çocuklarımız, torunlarımız baba-dede mesleğine ait bir müzenin varlığıyla gurur duyacaklar… Tüm Türkiye’deki meslektaşlarımın bu müzeyi doldurup taşıracak kuaförlüğe ilişkin materyalleri bu müzeye aktaracaklarından eminim.

Diğer önemli çalışmamız Kuaförler Günü üzerine oldu ve eksikliğini her kuaförün hissettiği bu gün konusunda ilişkide olduğumuz diğer meslek örgütlerinin de desteğini alarak 30 Nisan gününü Kuaförler Günü olarak ilan ettik.

Bu bizim değil, hepimizin günü… Bu bizim değil, hepimizin projesi.

Son derece şeffaf bir şekilde tüm sektörün kucaklayacağı şeffaflıkta paylaştık ve açıkladık. Aldığımız geri dönüşler bu anlamda doğru bir iş yaptığımızı gösterdi. Bu çerçevede destek veren ve verecek olan, bu günü sahiplenecek tüm meslek örgütlerine ve meslektaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Kısa bir süre sonra bu özel güne ilişkin programı da sizlerle paylaşacağız.

Hep birlikte 30 Nisan 2020’deki Kuaförler Günü’ne hazırlık yapacak ve hep birlikte tüm Türkiye’de kutlayacağız.

KDV konusu da pek çoğunuzun bildiği üzere gündemimizde olan ve İstanbul Kuaförler Odası, İstanbul Berberler Odası ve İstanbul Ticaret Odası 7 numaralı Kozmetik Komitesi işbirliğiyle yürüttüğümüz önemli bir konumuz. Bu konuda hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz ve bu sorunun çözüme kavuşması için büyük bir gayret içindeyiz. Bu konuda diğer illerdeki meslek örgütlerimizden de destek isteyeceğiz.

Fazla detaya girmeden ana başlıklarla paylaşmak istediğim bu projeler hepimizin projeleri. Daha yeni yeni projelerimiz olmayacak mı?

Tabii ki olacak. Onları da sizlerden gelecek önerilerle, fikirlerle geliştireceğiz. Kimini bekleyeceğiz, olgunlaştıracağız… Kimini hemen uygulayacağız… Ama birlikte başaracağız… Ne için? Kuaförlük dünyanın ne güzel mesleği sloganına inandığımız için…

Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İzmir ve Samsun’da yeni açılacak temsilciklerimizle daha etkin bir yapıyla sizlerle olmayı hedefliyoruz.

Çünkü kuaförler derneği, kuaför olan, kuaförlük sektöründe faaliyet gösteren herkese kapılarını açan bir yapı olarak faaliyetlerine devam ediyor. İster ticaret odasına, ister esnaf odasına kayıtlı olsun ya da hiçbir meslek örgütüne kayıtlı olmayan ve çalışan kuaför meslektaşlarımız da bu çatı altında yer alma imkanına sahip. Yeter ki #kuaförlükdünyanınengüzelmesleği ifadesini gönlünde taşısın. Fikirlerinizi, projelerinizi [email protected] mail adresine rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Sektörümüzün ışıltılı markaları ile pek çok proje üzerinde çalışıyoruz. Pek çoğunu derneğimizde ağırladık. Geleceği konuştuk. Dünyanın en güzel mesleğini konuştuk. Enerji aldık, motive olduk ve daha güzel projelere imza atacağımıza kuşkumuz kalmadı.

Hepsi ama hepsi tekrar ediyorum hepimizin projesi. Birlikte düşüneceğiz, birlikte uygulayacağız ve birlikte alkışlayacağız.

Çünkü mesleğimiz daha fazla alkışı hak eden bir meslek.

Bu vesile ile hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.’

Mahmut Ebil-Kuaförler Derneği Başkanı

mahmut ebil

 

 

 

Önerilenler

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler