Profesyonel Kuaförlerin Saç Boyasındaki Vazgeçilmez Tercihi Inoa ile Farkı Yaşa!

Kuşkusuz sektörün en iyi saç boyalarından olan INOA;

hayatımıza 10 yıl önce “Eskiden saç boyası vardı artık Inoa var” sloganı ile girdiğinde henüz sektörde yağ bazlı teknolojiye sahip amonyaksız bir saç boyası yoktu. Inoa’nın 2009 senesinde sektöre girişiyle saç boyasında devrim niteliğinde bir yenilikle ilk kez yağ bazlı iletim sistemine sahip amonyaksız saç boyası ile tanıştık. Uzman kuaförlerin vazgeçilmez tercihi; müşterilerin ise salona geldiğinde sorduğu tek saç boyası olan Inoa ile adeta sektörde ilkleri yaşadık.

Profesyonel Kuaförlerin Saç Boyasındaki Vazgeçilmez Tercihi Inoa ile Farkı Yaşa!

10 yıldır uzman kuaförlerin favorisi olan INOA’yı diğer saç boyalarından bu kadar farklılaştıran ve deneyimleyen kadınların vazgeçilmezi haline getiren nedir? L’Oréal Professionnel INOA saç boyasını merak edenler için; Inoa’yı diğer saç boyalarından ayıran özellikleri sizler için derledik.

Her şeyden önce, INOA profesyonel bir saç boyası ve yalnızca en uzman L’Oréal Professionnel kuaför salonlarında uygulanıyor.

INOA saç boyasının en iyi kuaförler tarafından önerilmesinin en önemli nedenlerinden biri, içerdiği ODS2 denilen renk pigmentlerini yağın zengin dokusuyla etkinleştiren renklendirme sistemidir. Hatta ODS2 teknolojisine sahip ilk saç boyası diyebiliriz.

Bu yağ iletim sisteminin yanında amonyaksız olması da önemli bir faktör. Amonyak içeren saç boyaları, özellikle kokulara karşı hassasiyeti olanlar için engelleyici bir faktör olabiliyor. INOA saç boyası amonyaksız olduğu için kokuya karşı hassasiyeti olanlar gönül rahatlığıyla kullanabiliyorlar.

Profesyonel Kuaförlerin Saç Boyasındaki Vazgeçilmez Tercihi Inoa ile Farkı Yaşa!

Yağ bazlı, amonyaksız ve kokusuz olmasının yanında optimum baş derisi konforu sağlaması da Inoa’yı diğer saç boyalarından ayıran en önemli özelliklerden biri. Yani normalde saçlar boyanırken veya boyandıktan sonra saç derisinde kaşıntı, hassasiyet gibi durumlar oluşabilirken, INOA optimum baş derisi konforu özelliği ile bu rahatsızlık hissinin ortadan kalkmasına destek oluyor.

Saç teline gösterdiği optimum özen ile boya sonrasında 6 hafta boyunca saçlar hiç olmadığı kadar yumuşak ve parlak oluyor. Böylece saç renkleri uzun süre kalıcı, dayanıklı oluyor.

Profesyonel Kuaförlerin Saç Boyasındaki Vazgeçilmez Tercihi Inoa ile Farkı Yaşa!

%100 beyaz kapama özelliğinden de bahsetmemek olmaz. Özellikle beyazlaşan saçlarından, beyaz saç diplerinden şikâyetçi olanlar için ideal olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz saç tellerine etki ederek, beyaz görünümün tamamen kapanmasını sağlar.