Son Yılların Gözdesi Pixie Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pixie saç modeli, yüz hatlarınız uygun olduğu sürece deneyebileceğiniz en modern, cesur ve havalı görünümlerden biri. Son yıllarda 70’lerdeki görkemine modern dokunuşlarla yeniden kavuşan pixie, Rihanna’dan Katy Perry’e, Charlize Theron’dan Emma Watson’a, Zoe Kravitzden, Kate Hudson’a kadar pek çok dünyaca ünlü ismi de etkisi altına aldı.

Ancak, saçınızı pixie model kestirmek üzere kuaför koltuğuna oturmadan önce, göz önünde bulundurmanız gereken önemli birkaç unsur var. 

Herkese Uygun Tek Boyut Bir Pixie Yok

Ne tür bir pixie kesimi istiyorsunuz ve yüzünüze uygun olanı hangisi? Pek çok varyasyon içerisinde kendinize uygun olanı bulmalısınız. İlham kaynağınız ister Audrey Hepburn’ün ikonik pixie’si ister Michelle Williams’ınki gibi kaküllü bir versiyon, ister Katy Perry’nin keskin hatlarla kırpılmış saçları olsun, spesifik bir stilde karar kıldığınızda hem sizing hem de kuaförünüzün işi kolaylaşacaktır. 

Instagram @michellewilliamsfanofficial
Instagram @michelle-willims-fan-official

Kesimi Tek Seferde Tamamlamanız Gerekmiyor

“Saçlarımı pixie model kestirme miyim?” diye düşünüyorsanız hatırlamanız gereken en önemli şey hemen karar vermek zorunda olmadığınızdır. Daha önce hiç kısa saç denemediyseniz vepişmanlık yaşamak istemiyorsanız saçınızı aşama aşama kısaltmak daha iyi bir fikir olabilir.

Yüz Şekli Önemlidir

Bir kesimin bir ünlüye veya arkadaşınıza yakışması, sizde de işe yarayacağı anlamına gelmez. Pixie kesim  için yüz şeklinizi dikkate almak, kesimin size uygun olmasını sağlamanın en iyi yoludur. Farklı kesimler yüzünüzün açılarını dengeleyebilir ve en iyi özelliklerinizi ortaya çıkarabilir. Örneğin dalgalı yan kaküller köşeli çene çizgisiyle çot iyi eşleşir.

Son Yılların Gözdesi Pixie
Instagram @monicashairgallery

Pixe Daha Fazla Makyaj İster

Yüzünüzde en sevdiğiniz özellikleri daha da belirgin hale getirmek için makyaja daha çok başvurmanız gerekecek. Gözlerinizi tamamen ortaya çıkarmak için için ekstra rimel ve eyeliner kullanmak gibi.

Daha Sık Kuaför Ziyareti

İlk kestirdiğinizde ufak bir şok yaşayabilirsiniz. Pixie, şeklini korumak için düzenli kesimleri gerektirir, bu nedenle kuaförünüzü her 6-8 haftada bir ziyaret etmeye hazır olun.

Tamamen Yeni Bir Şekillendirme Rutini

Pek çok insan için pixie kesimin cazibesi çok az bakım gerektirmesidir ve bu birçok yönden doğrudur. Ancak, saçınıza hiçbir ürün sürmeden evden çıkmaya alışkınsanız, bu alışkanlığı ürün kullanımı lehine değiştirmeniz gerekecek. 

Uzatmak Belli Bir Süre Alır

Şimdi pixie saçlarınızdan memnun olsanız da, bir nsüre sonra uzun saçlara geri dönmek isteyebilirsiniz. Bu durumda kuaförünüze  danışmalı ve uygun düzeltmelerle saçınızın uzaması için biraz sabırlı olmalısınız.

Yeni Renkleri Denemek Kolaylaşacak

Kısa saçları renklendirmek hem çok daha az zaman alır hem de saç çok hızlı uzadığı için rengi kolayca değiştirebilirsiniz. 

Kaküllü mü Kakülsüz mü?

Vermeniz gereken bir diğed karar da pixie’nizi kaküllü mü kakülsüz mü kullanmak istediğiniz olacak. Doğru kakül bakışlara anlam katarken yanlış kakül bakışların etkisini zayıflatabilir. Daha köşeli bir çene çizgisine sahip uzun bir yüzünüz varsa dalgalı kaküller ve yan kaküller bu açıları yumuşatmaya yardımcı olabilirken, yuvarlak yüzler keskin olmayan, düz bir kakülü tercih edebilir. Kuaförünüzle görüşüp öyle karar vermek en doğrusudur.

Önerilenler

Benzer İçerikler