fbpx

Pivot Point International’ın Kurucusu: Leo Passage

Kategori

Leo Passage, 1958'de eşi Lenie'yle birlikte Hollanda'dan Amerika'ya göç etti ve bugün tüm dünyada verilen kuaförlük eğitim ağını yarattı. 1950 ve 1960'larda salonda çalışırken eğitim sistemini geliştirmeye başlamıştı. Mesleğin gelişmesini isteyen Passage kendi salonunda rakiplerine eğitim verdi.

Kariyeri boyunca Passage, 95'ten fazla yarışmayı kazanarak girişimci bir vizyoner olarak itibar kazandı. 1961 yılında "Dünya Şampiyonu" ve New York City'de gerçekleşen Uluslararası Güzellik Şovu'nda "Yılın Kuaförü" ünvanlarını elde etti.

 

Passage, Bauhaus sanat ve tasarım prensiplerine olan ilgisi sayesinde, bu akımın kuaförlük eğitimine nasıl uygulanabileceğini gördü. İlk Pivot Point Güzellik Okulunu 1962'de Şikago'nun kuzey yakasındaki Howard ve Clark caddelerinin köşesinde açtı. Burada, kozmetoloji eğitiminde altın standart haline gelen kuaförlük sistemini geliştirdi ve ilerletti.

 

Leo Passage endüstride adeta bir devdi. Sağlam bir eğitim, hedeflere dair geniş bir vizyon ve en iyisi olmak için duyduğu tutkuyla o bir takipçi değil, ancak lider olabilirdi. Bugün Passage'ın prensipleri dünyanın dört bir köşesinde tüm Pivot Point eğitmenleri ve mezunlarında, en iyi salonlarda, SPA'larda ve şirketlerde yaşamaya devam ediyor.

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz