Işıl Işıl Parlayan Bir Ciltle Uyanmak İçin…

Gece yatmadan önce uygulayacağınız basit bir güzellik ritüeli, parlak bir ciltle uyanmanızı sağlayabilir. Sabahları ışıl ışıl parlayan bir cilt ile uyanmanızı garantileyen beş adımlı basit bir rutini takip etmeniz yeterli.

1. Telefonunuzu Kapatıp Uyuyun

Gece yatmadan önce telefonunuzu son kez kontrol edin. Telefonla işinizin kalmadığına emin olan, çünkü cihazınızı ertesi sabaha kadar tekrar açamayacaksınız. İşiniz bittiğinde, kapatın. Ekran ışığı cildinize zarar verir, bu yüzden mümkünse uyumak üzere yatağa gitmeden bir- iki saat önceden kapatmak en iyisi.

telefon

2. Cildinizi temizleyin, bakıp yapıp nemlendirin

Bu, en önemli adımlardan biri. Uyku, cildimiz için mucizevi bir eylemdir; uyku süresince hücrelerimiz, çevre kirliliği ve güneş ışınlarının neden olduğu serbest radikal hasarını onarır ve gençleşir. Prlayan bir cilt için bedeninizin doğal iyileşme sürecini destekleyen, hücrelerinizi besleyen iyi bakım ürünlerine yatırım yapmak önemlidir.

İlk önce cildinizi temizleyin. Temizleme losyonunu pamuktan cildinize aktarmak için hafifçe basınç uygulayarak yüzünüze uygulayın. Cildinizi yıkayarak temizlediğiniz sıvı bir ürünü tercih ediyorsanız, ürünü durulamadan önce yüzünüzde iyice köpürtün. Yüzünüzü duruladıktan sonra tercih ettiğiniz cilt serumunu göz altlarınıza ve gülümsemenize odaklanarak parmak uçlarınızla kırışıklıkların belirdiği noktalara hafifçe vurarak uygulayın. Ardından, köprücük kemiğinden başlayıp yukarı doğru masaj hareketleriyle dekolte ve boynunuza uygulayın.

Üçüncü aşama olarak cildinizi iyice nemlendirin. Nemlendirici bir yüz yağı ya da kremini tüm yüzünüze, dekolte bölgenize ve boynunuza uygulayın. Bir dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı da nemlendirmeyi unutmayın. Sabah parlayan bir ciltle uyanmayı neredeyse garantilediniz.

  1. Gece elektronik aletleri kullanmaktan ve aydınlatmadan kaçının

Cildinize temizleyip güzelce nemlendirdikten sonra, sıra günün stresini vücudunuzdan atmaya geldi. Tıpkı telefonunuz gibi, televizyon ya da bilgisayar ekranından mümkün olduğunca uzak kalın. Sabahları gözlerinizin altında beliren şişkinliği ve koyu halkaları azaltmak için ışıkları kısın veya bir mum yakın. İster meditasyon yapın, ister birkaç dakikanızı olumlu şeylere odaklanarak şükretmeye ayırın.

  1. Yatmadan Önce Su için

su - parlayan cilt için

Uyuduğunuz sırada toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmak için yatmadan önce hızlıca bir büyük bardak su için. Dilerseniz bu suya faydalı bakteriler içeren probiyotik toz da ekleyebilirsiniz.

  1. Güzellik uykunuzu alın
uyku - parlayan cilt için

İyi bir gece uykusu, dünyada yaşlanmaya karşı varolan en iyi ilaçtır! Araştırmalar, yetersiz uykunun donuk cilde, ciltte ince çizgilere ve kırışıklıklara, düşük göz kapaklarına, göz alttında şişkinliğe ve göz halkalarına neden olabileceğini gösteriyor. Bu yüzden her gece aynı saatte ve erken yatmaya dikkat edin. Yaklaşık 8 saat kesintisiz bir uykuyu hedefleyin ve ne olursa olsun telefonunuza son bir kez bakma dürtüsüne karşı koyun.

Bu beş adımlık rutini her gün düzenli uyguladığınızda kısa süre içinde cildinizdeki olumlu değişikliği fark edeceksiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler