İnce Telli Saçlara Zarar Veren 5 Hata

Pek çokları ince telli saçlarının kırılganlığından ve hacimsizliğinden yakınır; saçlarının daha hacimli ve dokulu görünmesi için şekillendirici ürünler ya da hacimlendirici şampuan ve bakım maskelerine başvurur. Ancak, saç bakımı sadece ürün kullanımından ibaret değildir. Çoğu kişi bilgi eksikliğinden dolayı ince telli saçlarının daha da kırılgan hale gelmesine sebep olan bazı hataları sık sık tekrar eder. İşte sıkça yapılan 5 hata:

Islak Saçları Fırçalamak

Islak saç kırılgan ve zayıftır; sağlıklı ve kalın telli saçlara sahip olanlar da dahil ıslakken saçlarını fırçalamamalıdır. Bu, ince telli saçlar için özellikle geçerlidir. Sıça ıslakken taramak kırılmaya neden olur ve saç sağlığına zarar verebilir. Saçınızı çözmek için parmaklarınızı kullanın ve ardından geniş dişli bir tarakla tarayın.

Saç ürünlerini aşırı kullanmak

İnce telli saçlara sahip olanlar saçlarına hacim kazandırmak ve daha dolgun görünmesini sağlamak genellikle saç ürünlerine ve föne başvururlar. Ancak saçı çok fazla ısıya maruz bırakmak, şekillendirme ürünlerini sık ve aşırı kullanmak saç sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Ürün kullanımını minimumda tutun ve sadece gerektiğinde orta ısı kullanın.

Saçları sık kestirmemek

Saçınızı uzunkullanmayı tercih eiyor olabilirsiniz, fakat düzenli olarak en azından saç uçlarını kestirmenin saçın daha sağlıklı kalmasına yardımcı olacağını unutmayın. Kuru saç uçları, saçın daha da ince ve seyrek görünmesine sebep olur. Kısa saç, daha kabarık, uçları da daha keskin görüdüğü için daha dolgunmuş gibi bir yanılsama yaratır; bu nedenle ince telli saçlar için çok daha idealdir.

Saçı çok sıkı bağlamak

Sımsıkı bir atkuyruğu, diplerde strese neden olduğu için saç kırılmasını tetikler.

Yanlış yastıkta uyumak

Sert yüzeyler saç dökülmesine neden olabilir. Daha az sürtünmeye ve dolayısıyla daha az saç dökülmesine neden olduğundan, uyumak için ipek veya saten gibi daha yumuşak kumaşları seçin.

Önerilenler

Benzer İçerikler