fbpx

Müşterilerle özel bağlar kurmak

Kadınlar ve kuaförleri yazı dizimizin bu sayıdaki konuğu ülkemizin önemli isimlerinden Arzu Sabancı.

Müşterilerle özel bağlar kurmak
Arzu Sabancı

Moda ağırlıklı iş hayatının dışında sosyal sorumluluk projelerine attığı imzalarla dikkat çeken Arzu Sabancı ve kuaförü Metin Aydın ile birlikteydik.

Estetica: Kuaför seçiminizde en önemli kriter nedir? Metin Aydın kaç yıldan bu yana kuaförünüz ve daha önceki deneyimleriniz nasıldı?

Arzu Sabancı: Metin Aydın benim 15-20 yıllık kuaförüm. Ben ilk ona saçımı yaptırmaya başladığımda o henüz yardımcı konumundaydı. Onun patronunun salonuna gidiyordum. Ne mutlu ki bugün kendisi bir kuaför salonu açtı ve şimdi onun salonuna geliyorum. Ben çok sık kuaför değiştiren biri değilim. Yıllar içinde o salon değiştirdi, ben ise onun gittiği yerlere gittim.

Müşterilerle özel bağlar kurmak

Estetica: Kuaför salonları açısından baktığımızda sizin açınızdan olmazsa olmaz nedir? Yurtdışındaki salonlar ve kuaförlerle karşılaştırdığınızda pozitif veya negatif neler görüyorsunuz?

Arzu Sabancı: Yurtdışındaki kuaför salonlarını, İstanbul’dakiler ile kıyasladığınızda eksiği yok fazlası var. Tüm elemanlar dünyadaki son trendleri takip ediyor. Hem kullandıkları salon araçları ve ürünler çok iyi hem de saç yapım tekniği açısından hepsi çok tecrübeli… Bir de buna güleryüz ve iyi ağırlanma eklenince kesinlikle daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Estetica: Başka bir kuaföre gidip pişman olduktan sonra tekrar MAAG Saç Sanat’a döndüğünüz oldu mu?

Arzu Sabancı: Saçımın boya ve röflesini kesinlikle başka birine yaptırmam. Ama geçen sene Amerika’da 1 ay kalınca Metin’in önerdiği şekilde saçımı boyattım ama dönünce tekrar gelip düzelttirmem gerekti.

Estetica: Her ne kadar sizi hep aynı saçlarla tanıyor olsak da hiç ekstrem renkler, kesimler kullandınız mı veya düşündünüz mü? Cesaret edemediğiniz bir saç modeli var mı? Kimi zaman istemediğiniz bir sonuç çıktığı oluyor mu?

Arzu Sabancı:  İkinci hamileliğim sonrasında saçımı kızıla boyatmış, hemen sonrasında pişman olup sarıya dönmeye çalışmıştım. Bir de üçüncü hamileliğim sonrasında saçımı kısa kestirip, sonrasında hemen postiş sipariş vermiştim. Genelde kadınlar bunaldıkları dönemde saçlarında değişiklik arıyorlar, ben de hamilelik dönemlerimde çok kilo aldığım için saçımla moral bulmak istedim ama sonuçtan memnun kalmamıştım.

Müşterilerle özel bağlar kurmak
Metin Aydın, Arzu Sabancı

Estetica: Kuaför salonlarının bir de sosyal boyutu var aslında. Bir çeşit konfor alanları olduğu kadar aynı zamanda farklı sosyo-ekonomik standartlardaki farklı insanlarla karşılaşma ve iletişime geçme alanları. Kuaförlüğün bu anlamda sosyal boyutu hakkında neler söylersiniz?

Arzu Sabancı: Kuaförler arkadaşlarınızla karşılaştığınız sosyalleştiğiniz yerler, hatta bazıları için burası tanışma amaçlı da kullanılıyor diyebiliriz.

Röportajın tamamını Estetica Dergisi Kış Sayısında bulabilirsiniz.


Abone olmak için hemen formu doldurun, arayalım…

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz