fbpx

Muhteşem Gelin Saçları: RAFAEL BUENO’dan FRIGILIANA

Gelin saçlarına farklı ve göz alıcı bir yorum katan Rafael Bueno’nun Frigiliana koleksiyonu, özünde sadeliği olan sihirli bir koleksiyon. Bu yeni gelinlik koleksiyonu için, Rafael Bueno Peluqueros ve ekibi doğadan ilham aldı: bu güzel yerden ilham alan ve denizin dalgalarını andıran dalgalı saç, geleneksel bir at kuyruğu veya karmaşık bir örgü, bu Frigiliana.

Rafael Bueno Peluqueros, FRIGILIANA koleksiyonunu şöyle yorumluyor;

”Birinin zihninde mükemmel bir resim gibi sabitlenmiş, zaman içinde donmuş gibi görünen beyaz badanalı bir kasaba keşfederiz. Büyüyü ve tarihi eşit parçalarla gizleyen bir yer. Dolambaçlı sokaklar ve beyaz evler arasında kaybolmak için bir sahne. Seni büyüleyecek ya da belki de aşık edecek bir manzara.

Gelin saçları 2020


Sierra de Almijara ve Akdeniz arasında bulunan Frigiliana, deniz kokan ve geleneğin tadına bakan güzel bir Malagueño kasabasına sahip. Sokaklarının beyazının, gökyüzünün mavisi ile tokalaştığı bir yer.

Gelin saçları 2020


Köşeleri arasında, duvarlarda güneşin öptüğü kireç kadar göz kamaştırıcılıkta beyaz giymiş gelin bir buluyoruz. Aşık olan ve kendine aşık eden bir kadın. Sokaklarının parke taşlarını, mavi kapılarını ve kiremitlerin kontrastını keşfederken, gelinliğimiz, çiçekler ve barlar arasında mükemmel bir Endülüs ortamında ilerliyor.”

Gelin saçları 2020
Gelin saçları 2020
Gelin saçları 2020
Gelin saçları 2020

Saç Asistanı: Moyses Utrera
Fotoğrafçı: Juan Trujillo
MUA: Ariadna Caparrós
Tasarımcılar: Victoria Imaz, Maria Baraza ve José María Peiró
Model: Cristina Mesa
Başlıklar: Martina Dorta
Koordinasyon ve stil: Rodolfo Mcartney


Rafael Bueno Peluqueros kimdir?

35 yaşındaki Malaga’dan kuaför ve stilist olan Rafael Bueno Ruiz, profesyonel kariyerine 15 yıl boyunca aile mesleği olan kuaförlük salonlarında çalışarak başladı. Çalışma hayatını kuaförlük ve stil çalışmalarıyla birleştirdi. 2004 yılında kendi markasını çıkarmaya karar verdi: Rafael Bueno Peluqueros.

Mesleği her zaman açıktı: hayalin dünyası.

Malaga salonunda genetik kapasitesi ve savoir faire öğretim kurslarının gelişimiyle, moda dergileri ve bloglarına katılarak koleksiyonlarını tutkulu bir şekilde oluşturdu.
Salonu, Endülüs’ün Malaga kentinde bütün yarımadanın ününü genişleten bir referans oldu.

Başarısının kaynağı, Rafael’in tüm trendlere ayak uydurmak için temel olduğunu düşündüğü projenin önemli bir parçası olan tüm ekibin sürekli eğitim alması. Rafael Bueno, yaratıcılığını teknik kalitesini, bilgeliğini ve saç sanatını heyecanlandıran koleksiyonlarına yansıtıyor.


Kuaförlük ve şekillendirme dünyası hakkında kendisini ifade etme kaygısı, Hola Fashion’da blogunu oluşturmasına ve bazı makaleler yazmasına neden oluyor. Ayrıca, Rafael moda hakkında da tutkulu. David Delfin, Custo Barcelona, ​​Antonio Banderas, La Perla, Elena Benarroch ve Agatha Ruiz de la Prada ve birçok tasarımcı için çalıştı. Usta kuaförlük sanatıyla birlikte stil ve moda konusundaki zengin bilgi birikimi, Rafael Bueno Peluqueros’u Patricia Yurena, Elena Tablada, Beatrice de Orleans veya Bordiu ailesi ve Eva Longoria gibi tanınmış bir “ünlü” marka haline getiriyor .
Rafael Bueno, kariyerinde olağanüstü ödüller kazanıyor. 2015 yılında Foro Europa Altın Madalyası’nın yanı sıra, kariyerini tanıdığı için Renk Görme kategorisinde Trendvision Bronz Ödülü’nü aldı.

Diğer koleksiyonları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz