Cadılar Meclisi: Mert Erkan’dan Film Gibi Dijital Defile

Kategori

Tasarımcı Mert Erkan, dijital podyum ve lookbook çekimlerini Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirdi. Erkan, 2022 Sonbahar/Kış koleksiyonu için American Horror Story (Amerikan Korku Hikayeleri) dizisinin “Cadılar Meclisi” bölümünden ilham aldı.

Yazı: Ayla Arslan

FashionWeekIstanbul 2021’in birinci dönemi 13-16 Nisan 2021 tarihleri arasında dijital olarak gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında toplam 18 görünüm sergileyen tasarımcı, adına “Cadılar Meclisi” adını verdiği Sonbahar/Kış 2022 kadın giyim koleksiyonunda sadece siyah renk kullandı. Koleksiyonun teması için American Horror Story (Amerikan Korku Hikayeleri) dizisindeki “Cadılar Meclisi” bölümünden ilham aldı.

mert erkan Cadılar Meclisi

Koleksiyonundaki silüetleri “cadı” olarak betimleme nedeni; aslında koleksiyona ruh ve şekil veren ana ve ara detaylar, konseyi oluşturan kadınların mistik yönleri, mistik çağrışımlar ve imgesel kavramlar oldu.

mert erkan Cadılar Meclisi
mert erkan Cadılar Meclisi

Mert Erkan, “Cadılar Meclisi” koleksiyonu için ağırlıkla ipek tafta, ipek saten, poplin, gabardin ve dantel kullanırken formlarda giyilebilir ve sürdürülebilirliği vurguladı. Detaylarda ise; metal mistik aksesuarlar, tamamlayıcı avant-garde kemerler ve mistik takılar hakimken, styling’i bütünleştiren dantel eldivenler, dantel çoraplar ve yüksek postallar hikayeye farklı bir yön verdi.

Mert Erkan, Tasarımcı

Prodüksiyonu ve koreografiyi Asil Çağıl’ın üstlendiği defilede; video çekimlerini Ufkun Medya, lookbook çekimlerini moda fotoğrafçısı Edip Gündoğdu, saç tasarımlarını Mehmet Tatlı Kuaför ve makyaj tasarımlarını M.A.C. Cosmetics gerçekleştirdi.

mert erkan cadılar meclisi

Mert Erkan’ın defilesinde Best Model of Turkey 2019 birincisi Derya Ekşioğlu, 2018 birincisi Türkan Geyik, 2018 Best Model  Ukrayna Yanita Schmidt, Açelya Kartal, Meltem Keklik, Simge Ünal ve Seviye İkbal gibi başarılı 18 model yer aldı.

mert erkan cadılar meclisi
Mert Erkan

Önerilenler

Benzer İçerikler