fbpx

Mert Erkan defilesi için saçları Mehmet Tatlı ekibi tasarladı

Kategori

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 10.ncu sezonunda; açılış defilesini genç tasarımcı Mert Erkan’ın muhteşem defilesi ile gerçekleşti. Mert Erkan “Self-Coded / Kendini Kodlayan” adını verdiği, toplam 29 parçadan oluşan İlkbahar/Yaz 2018 Couture koleksiyonunu sergiledi.

Mehmet Tatlı ekibi, Kariyer Eğitim Kurumları ve Wella Professionals işbirliği ile Mert Erkan defilesi için Sebastian Gel Forte Islak Jöle ve Sebastian Mousse Forte Islak Köpük kullanarak ıslak görünümlü saçlar tasarladı.

Mehmet Tatlı ekibinin lideri Harun Güllüel saçlar hakkında bilgi verdi: “Defilede yapılan saçlar için Mert Erkan ile bir araya geldik. Yaz sezonuna uygun saçlar üzerine çalıştık. Islak görünümlü saçlar tasarladık. Günümüzde doğal saçlar tercih ediliyor. Defile için kıyafetleri öne çıkaran tepede krepe ve bombeli saçlar taradık. Bütün modellere aynı saçı uyguladık.”

Defilede makyajlar Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un resmî sponsoru M.A.C. Cosmetics tarafından yapıldı.

Defilenin koreografisi bu sezon da Asil Çağıl’a aitti. Açılışı Tuğçe Sarıkaya, kapanışı ise Sema Şimşek gerçekleştirdiği defilede Açelya Kartal, Gizem Barlak, Asya Öztürk, Müge İskender, Dilan Polat, Jenya Krivenko gibi başarılı modeller de podyuma çıktı.

Koleksiyonda beyaz, bej, füme, vizon ve pudra renklerini kullanıldı. Feminist, ben merkezli, gösterişli bir kadın silüetini baz alarak oluşturduğu silüetlerde; ilham kaynağı QR kodu olmuş. Başkasının onu tamamlamasına izin vermeyen, kendi benliği ile tamamlanan ve yorumlanan bir benliğe vurgu yapan tasarımcı; kendini kodlayan kadın ve gizlerini konu almış.

Genç tasarımcıya bu sezon destek veren marka ve firmalar ise; tasarımcının ürünlerinin satıldığı online satış platformu 365ist.com, ÇBS Boya, Pinky Lola Design, Smile International Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Coco Lina Haute Beauty, Mehmet Turgut Kuaför & Güzellik & SPA, Ahsem Kaya Jewellery, Laz Kızı Kuymak Paketi, Bestello Ayakkabı, Antik Dantel ve Kaptan Tekstil.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz