Mehmet Tatlı Nişantaşı Salonu

Kategori

1972’den beri kuaför sektöründe marka haline gelen Mehmet Tatlı Nişantaşı salonunun konsept çalışmaları ve projelendirmesi Altıpatlar Mimarlık tarafından yapıldı. Proje için Altıpatlar Mimarlık’tan ve salon hakkında Ramazan Tatlı’dan bilgi aldık:

Yasin Altıpat: Her zaman olduğu gibi Mehmet Tatlı Salonları’nın kalitesini devam ettirecek nitelikte, modern çizgiden ayrılmayan bir konsept benimsenmiştir. Bu konsept lineer yaklaşımdan uzak, amorf hatların daha belirgin şekilde kullanıldığı bir proje haline getirilmiştir. Salon konumu da göz önünde bulundurularak 170 m2 alanda bayan bölümü, erkek bölümü, cilt bakım alanı, manikür/pedikür alanı, herkese hitap edecek ürünlerin teşhir alanları müşterilerin taleplerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Ramazan Tatlı: Köklerimizi saldığımız ve Mehmet Tatlı markasının doğduğu bu semtin bizim için manevi değeri çok büyük. Kuaförlüğe Nişantaşı’nda başladım ve salonlarımızın kurucusu Mehmet Tatlı ile devam ettim. Zorunluluk nedeniyle değişiklik ihtiyacı doğup bu yeni salona taşınmamız söz konusu olduğunda Altıpatlar Mimarlık’tan Yasin Altıpat ile görüşerek projeye başladık. Ne istediğimizden çok bizim için önemli olan salonumuzun zamanında teslim edilmesiydi ki Altıpatlar Mimarlık’ın bu konudaki başarısını ve itinalı çalışmasını diğer salonlarımızdan biliyoruz. Modanın merkezinde olmamız ve alanın fiziksel koşullarının getirdiği kolaylık ve zorlukları işin uzmanına bıraktık. Sonuçtan biz de müşterilerimiz de memnunuz. 

Salon tasarımı hakkında detaylı bilgiyi Estetica Dergisi Ağustos- Eylül sayısında bulabilirsiniz. 

Önerilenler

Benzer İçerikler