fbpx

L’Oréal Professionnel Elçi Kuaförü Cem Gümüş ile birlikteyiz

Eğitimde yeni ve trend bir isim

Dünyanın dört bir tarafında eğitimler veren L’Oréal Professionnel Elçi Kuaförü Cem Gümüş ile konuştuk.

Cem Gümüş
Cem Gümüş 

Kuaförlüğe nasıl başladınız?

17 yaşımda kuaförlüğe başladım. 22 yaşımda Rusya’ya gittim. 2016 yılının sonunda eğitimler vermeye başladım. Avrupa’da, Arap ülkelerinde, Brezilya’da, Rusya’da, Ukrayna’da renk eğitimleri verdim. Haziran ayında Türkiye’ye geri döndüm ve Creative Salon markasını oluşturduk. Şu anda da Türkiye’de ve yurtdışında eğitimler vermeye devam ediyorum.

Siz hangi eğitimleri aldınız?

Kariyerimin ilk yıllarında temel renk ve kesim eğitimlerini tamamladıktan sonraki süreçte farklı ülkelerden ilham aldığım saç tasarımcılarının tekniklerini ve kendi yeteneğimi harmanlayarak kendi yorumumu ortaya çıkardım.

Cem Gümüş
Cem Gümüş

Kuaförlerin teknik eğitim dışında hangi eğitimleri alması gerekiyor?

Kuaförlerin teknik eğitimler dışında yaratıcılık, girişimcilik ve özgüveni dengeleme adına eğitim almaları mesleğimiz adına olmazsa olmaz olarak düşünüyorum.

Kuaförlerin colorist ve kesim uzmanı olarak branşlaşmasını nasıl görüyorsunuz?

Sektörümüzdeki branşlaşma desteklenmesi gereken önemli bir konu. Günlük çalışma enerjimizin doğru yönde kullanılması adına kişinin yetenek analizi sonucunda bir alana yoğunlaşması gerekiyor. Colorist bir kuaförün renk üzerine gelişimini sağlaması ve daha geniş bir portföy oluşturması aynı zamanda kesim uzmanının yeni kesim hatları üzerine teknik ve duygusal olarak yoğun çalışmasını mutlak başarının sırrı olarak görüyorum.

Cem Gümüş
Cem Gümüş

Müşterilerle konsültasyon sırasında nasıl bir diyaloğunuz oluyor?

Konsültasyon sırasından önce kişinin talebini iyi bir şekilde dinleyip sonrasında kafamda yarattığım şemayı ona sunuyorum üzerinde yaptığımız ufak tefek değişikliklerle finalde nasıl bir saçla karşılaşacağımıza hemfikir oluyoruz ve sonrasında işleme başlıyorum.

Siz bir kuaför olarak nasıl farklılaştığınızı düşünüyorsunuz?

İşime olan tutkum, dürüstlüğüm ve vizyonum beni farklılaştırıyor.

Favori ürününüz hangisi?

Saç daha çok açma işlemi uyguluyorum. L’Oréal Professionnel Blond Studio Platinium Plus Mavi Hamur Saç Açıcı benim işimi çok kolaylaştırıyor. L’Oréal Professionnel Absolut serisi saça canlılık kazandırıyor. L’Oréal Professionnel Dia Light çok soft sonuçlar verebiliyor.

L’Oréal Professionnel sizin için ne ifade ediyor?

Kalite ve güveni temsil ediyor.

Cem Gümüş
Cem Gümüş

Önümüzdeki dönem kesim renklendirme teknikleri ne olacak?

Çok daha fazla kişileştirilmiş yüz hatları üzerine uygun olan kontürlemeler ve renkleri gerektiğinde ön olana çıkaracak gerektiğinde derinlik katacak daha soft ve günlük kullanımda konforlu kesimler ön planda olacak.

Sosyal medyayı nasıl kullanıyorsunuz?

Sosyal medya günümüzde kuaförler adına olmazsa olmaz. Önem vermek özenmek ve zaman harcamak gerekiyor, dikkatli ve aktif kullanılması halinde fark yaratılabilir.

Hairist Yılın Kuaförü yarışması için ne düşünüyorsunuz?

Hairist Yılın Kuaförü yarışması herkes gibi benim de yakından takip ettiğim bir organizasyon. Türkiye’de bir takım tabuların yıkılmasında büyük öncü olan bu kuruma teşekkür ederim.

Estetica Dergisi hakkında ne düşünüyosunuz?

Estetica Dergisi modern ve yenilikçi yıllar içinde kazanmış olduğu tecrübesi ile biz kuaförlere görsel bir şölen sunuyor.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz