fbpx

Hairist Video Ödülleri…

Kuaförlük sektörünün ilk video yarışması başlıyor!

Sosyal medyada video içeriklerin önemi ve bu içeriklerin kalitesinin önemi her geçen gün artıyor.

Sektör olarak fark yaratmak isteyen kuaförlerin bunun dışında kalması düşünülemez… Bu ödüller sektöre yeni bir enerji getirecektir! sözleriyle Hairist Video Ödülleri’ne vurgu yapan Estetica Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel video kullanımının ve kalitesinin kuaförlük sektöründeki öneminin altını çizerken ‘ülkemizde böyle bir çalışmayı başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz’ sözleriyle heyecanını yansıttı.

Hangi Kategoriler var?

Yarışmada Renk, Kesim, Şekillendirme, Transformasyon, Avantgarde ve Erkek saçları kategorileri bulunuyor. Her katılımcı istediği sayıda video ile istediği kadar kategoride başvurabiliyor.

Yarışmaya nasıl katılacaksınız?

Yarışmada yer almasını istediğiniz videoyu  #hairistvideo01 etiketliyle paylaşarak ve link veya video göndererek otomatik olarak katılabileceksiniz. Videolar hairist youtube kanalında yayınlanacaktır.

Hairist Video Ödülleri...

Kurallar Neler?

-Videolardaki müzikler ile görünen kişilere ilişkin yasal tüm sorumluluk videoyu paylaşan kişiye ait olup buna ilişkin doğabilecek tüm yasal yaptırımlar paylaşan kişiye aittir. Bu nedenle müzik seçimi videonun yayınlanmasına engel olabilir. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir.

-Videoda kullanılan mankenden izin almış olmanız önemlidir. İzin alınmadan çekilmiş bir video, daha sonra doğabilecek itirazlar nedeniyle yayından kaldırılabilir ve ödül almış olsa dahi diskalifiye olabilir.

-Videolarda kullanılan yarımayı destekleyen markaların ürünlerinin görünmesinde sakınca yoktur. Aksine teşvik edilir. Sadece yarışmayı destekleyen markalara ait ürünlerin videoda görülmesi zorunludur. Ürün ve/veya marka ismine sadece videonun sonunda yazı olarak yer verilebilir. Video alt yazılarında yer alamaz.

-Profesyonel çekilmiş videolar için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

-Yarışmada ödül verilebilmesi için her kategoride en az 3 farklı yarışmacıdan gelen video ile katılım sağlanmış olması gereklidir.

-Yarışmada dereceye giren herkes yarışma katılım taahhütnamesini imzalamak zorundadır. Katılanlar ise kuralları kabul etmiş sayılacaktır.

-Organizasyon firması yarışma kurallarını değiştirme, güncelleme ve gerekirse yarışmayı iptal etme hakkını saklı tutar. Tüm değişiklik ve güncellemeler www.hairist.com.tr sitesinde Hairist Video Ödülleri yazısı altında değişiklik, güncelleme tarih ve zamanı belirtilerek duyurulur.

Yarışma ne zaman başlıyor ve ne kadar sürüyor?

Hairist Video Ödülleri Yarışması her 4 ayda bir yapılacaktır. İlk olarak 1 Mayıs 2019-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında katılım kabul edilecek ve burada #hairistvideo01 etiketi kullanılacaktır.

2019 yılında 2.yarışma 1 Eylül 2019-31 Aralık 2019 tarihleri arasında #hairistvideo02 etiketi kullanılarak gerçekleşecektir.

2020 yılında ise 1 Ocak 2020-30Mart 2020 #hairistvideo03 etiketi ile devam edecek, Her dönemin The Best Video Ödülü sahibine Hairist Yılın Kuaförü Yarışması etkinliğinde plaketi verilecektir.

Her dönemin kazananlarına para ödülleri ise o dönem sonunda verilmiş olacaktır.

Hairist Video Ödülleri...

Ödüller neler?

Her kategori 1.sine 1000 TL nakit para ödülü verilecektir. 6 kategori arasından seçilecek bir video ise The Best Video Ödülü alacak ve kategori ödülüne ilave olarak 1500 TL nakit para ödülü kazanacaktır. Böylece The Best Video sahibi toplamda 2500TL ödül kazanmış olacaktır.

Kategori birincileri ayrıca tüm sosyal medya platformalarımızda özel olarak tanıtılacaktır.

Jüri kimlerden oluşuyor?

Jüri Estetica Dergisi Yayın Kurulu’dur. Bu kurulda dergi genel yayın yönetmeni ve editörler yer alır. Gerek duyulduğunda kuaförlük sektöründen kişiler de jüride yer alabilir.

Değerlendirme kriterleri

-İçerik kalitesi (kullanılan manken seçimi, teknik detaylar)

-Video kalitesi

-Müzik seçimi

Nasıl videolar olmalı?

-Başvurduğunuz kategoride yapacağınız saçın öncesini, saç yapım aşamalarını, hazırlıkları, yarışmayı destekleyen markaların ürünleri kullandığınız aşamaları ve saç, makyaj, kıyafet bütünlüğünü yansıtan video hazırlamalısınız. İzleyen profesyonelleri ve tüketicileri etkileyecek; profesyonellere ilham verecek, tüketicileri de cezbedecek videolar olmalı.

Sonuçlar ne zaman açıklanır?

Yarışma sonuçları yarışma son katılım tarihi takip eden hafta içerisinde sosyal medya platformlarımızdan ve web sitemizden duyurulacaktır.

Yarışmayı hangi markalar destekliyor?Hairist Video Ödülleri...

 

Hairist Video Ödülleri Yarışma kuralları en son güncelleme tarihi: 27 Nisan 2019 Saat:10:15

 

 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz